16.8 C
Subota, 28. rujna 2024.

Uspješni nastupi mladih koprivničkih košarkaša
U

U 7. kolu M-12 lige dječaka prva ekipa Koprivnice ostvarila je uvjerljivu pobjedu protiv dječaka križevačkog Radnika rezultatom 87:39. I ovog vikenda Juraj Balaško bio je nezadrživ u punjenju protivničkog koša uz dobru pomoć Kuzmića, dok je kod gostiju solidan bio dvojac Anđelić i Kuprez.

Pobjeda Koprivnice 2

U košarkaškoj ligi do 12 godina ove sezone Košarkaški klub Koprivnica se radi velikog broja igrača natječe s dvije momčadi, a Koprivnicu 2 čine uglavnom dječaci stari 9 i 10 godina. Oni su prilično mlađi od igrača u ostalim ekipama i ove se godine natječu da bi stjecali iskustvo, no protiv Mladosti iz Đurđevca uspjeli su izboriti svoju prvu pobjedu rezultatom 70:59, i to nakon produžetka.

Dječaci Koprivnice 2Početkom lige igrali su bojažljivo i nepovezano, no iz kola u kolo igraju sve bolje. Koprivnički košarkaši gubili su 50 sekundi prije kraja utakmice 5 razlike, da bi do kraja uspjeli izjednačiti i zatim i pobijediti.

Samo prvu četvrtinu gosti iz Đurđevca završili su u svoju korist. Ostale četvrtine dobila je Koprivnica, mada su do kraja utakmice Đurđevčani bili u vodstvu. Razlog njihovom vodstvu bila je odlična igra Odobašića tokom cijele utakmice. Domaći igrači ga nikako nisu uspjevali zadržati, a stvari su se na terenu promjenile tek kada je on izašao iz igre radi pet osobnih pogrešaka.

Domaći igrači iskoristili su tu činjenicu i pred kraj utakmice uspjeli izjednačiti. U produžetku su se iskazali Fabijanec i Petričević i donijeli pobjedu svojoj momčadi.

Kod gostiju se istakao Odobašić, a u redovima Koprivnice najefikasniji su bili Fabijanec i Stajku, ta Lončarić i Petričević.

U sljedećem kolu Koprivnica dočekuje Bistru iz Molvi.