14.3 C
Ponedjeljak, 17. lipnja 2024.
SLAVLJE NA ŠUBIĆEVCU

VELIKA POBJEDA Hoxha golčinama riješio Šibenčane i vratio Slaven na pobjednički kolosijek
V

Momčad ostaje u Dalmaciji, gdje je u utorak čeka kup utakmica u Solinu, a onda iduće nedjelje u Koprivnicu dolazi Rijeka

Vrlo važna utakmica bila je danas pred nogometašima Slaven Belupa. Utakmica u kojoj su pod svaku cijenu morali loviti bod/ove kako bi stali na kraj neugodnoj seriji rezultata koja uključuje četiri poraza u zadnjih pet utakmica. S druge strane travnjaka stajao je Šibenik, kralj remija, koji je u prvih 12 kola čak devet puta igrao bez pobjednika. Ne i večeras, na njihovu žalost, jer su slavenaši hrabrom i pametnom igrom uzeli sva tri boda, a apsolutni junak bio je Hoxha.

Zekić je, prema najavi, napravio nekoliko promjena, a očekivano je između vratnica stao Čović umjesto indisponiranog Markovića. Također, u prvih 11 bili su Kocijan i Krstanović, Talys se vratio na lijevu stranu, dok je Grk Christopoulos bio stoperski partner Soldi. Ostalo je više-manje bilo standardno, a u takvom sastavu slavenaši su furiozno krenuli u utakmicu i da je bilo više sreće, ali i koncentracije, već su nakon pet minuta igre mogli voditi 0:2.

Naime, prvo je Crnac u trećoj minuti promašio zicera, nakon što ga je Hoxha gotovo s centra glavom sjajno odigrao. Sjurio se 18-godišnji Crnac prema vratima, prevario dvojicu šibenskih braniča koji su jurili za njim i opalio s desetak metara, ali je lopta otišla nekoliko centimetara od vratnice. Nepune dvije minute kasnije našao se i Hoxha u dobroj prilici, ali je pogodio vratnicu. Šteta, mogli su Koprivničanci već u uvodu usmjeriti utakmicu na svoj mlin.

Slaven gostovao u Šibeniku

Šibenčana u tim uvodnim minutama nije bilo, a probudili su se oko 20., kada su čak i zabili preko Japanca Araija, no Delić je prethodno bio u zaleđu pa je gol poništen. Pet minuta kasnije prijetili su opasno i glavom nakon kornera, no Čović je bio na visini zadatka i bilo je to sve u skromnom prvom poluvremenu. S obzirom na to da i jedni i drugi zabijaju najmanje u ligi, očekivala se tvrda utakmica, a takvu smo i gledali u prvih 45 minuta.

Što se tiče drugog dijela, na prvu priliku čekali smo pet minuta, a imali su je Šibenčani, opet nakon prekida. Matić je nakon izvedenog kornera bio najviši u skoku, no Čović je i ovaj put bio na pravom mjestu i vršcima prstiju spasio je svoju mrežu. Dugo nakon toga nije bilo ničega, bitka se uglavnom vodila na sredini terena, a tada, dvadesetak minuta prije kraja, tresla se mreža po drugi put na utakmici, ali ovaj put legalno.

Srećom, tresli su je slavenaši, kojima je sreću donio jedan korner. Izveo ga je Mudražija, a najviši u skoku bio je Hoxha, koji je zabio s nekih šest-sedam metara. Bio mu je to treći gol u sezoni, za veliko slavlje gostiju, kojima je to bila prva prilika nakon onih s početka utakmice. Možemo reći, čekali su je i dočekali.

U posljednjoj minuti regularnog vremena Hoxha se još jednom upisao među strijelce i riješio pitanje večerašnjeg pobjednika. Bila je to golčina, koja bi se danima mogla vrtjeti putem malih ekrana. Opalio je s više od 20 metara i pogodio same rašlje nemoćnog Rogića. Velika je ovo pobjeda slavenaša, koji su ostali četvrti, s bodom manje od Osijeka. S druge strane, Varaždinu opet bježe četiri boda, tako da će i sljedeće kolo dočekati na ovoj poziciji.

Na kraju napomenimo kako se Farmaceuti ne vraćaju prema Podravini, već ostaju u Dalmaciji, gdje ih u utorak čeka kup utakmica u Solinu. Tamo će se tražiti isključivo prolaz, a onda iduće nedjelje u Koprivnicu dolazi Rijeka. Ta utakmica igrat će se od 17.10 sati.

Koncert za pamćenje

FOTO/VIDEO Džentlmeni za kraj vikenda punog sadržaja u Pitomači

Koncert popularnih Džentlmena, jednog od najpopularnijih pop-tamburaških sastava, pokazao se kao pun pogodak za sve okupljene na pitomačkom glavnom...