11.3 C
Neporaženi i nakon tri kola

Slaven za dlaku ostao bez punog plijena u Maksimiru

Sekunde su dijelile Slaven od tek druge u povijesti pobjede protiv Dinama u Zagrebu. U drugoj minuti sudačke nadoknade za vodstvo od 1:0 pogodio je Jovičić, no samo minutu kasnije izjednačio je Benković.

Nakon početna dva kola MAXtv Prve lige, Slaven Belupo bio je jedna od samo tri momčadi (Rijeka i Osijek) s dvije pobjede te se u vrlo dobrom raspoloženju uputio u Zagreb na megdan Dinamu.

Zagrepčani su zbog kvalifikacija za Ligu prvaka odgodili prošlotjednu prvenstvenu utakmicu protiv Hajduka, a u utorak su svladali imenjake iz gruzijskog Tbilisija rezultatom 2:0.

Oba trenera u najavama utakmice najavila su promjene u sastavu, a početak utakmice isto je i potvrdio. Slavenov Željko Kopić ni u jednom od prva tri kola nije izveo istu jedanaestoricu. Ovoga puta, zbog ozljeda, zamijenjeni su Purić i Međimorec, a umjesto njih priliku su u obrani dobili mladi Katić i Jovičić. Na lijevoj strani napada od prve je minute umjesto Savića krenuo junak utakmice protiv Cibalije, Gordan Barić. Dinamov Zlatko Kranjčar odlučio se tek za petoricu startera od utorka.

Željko Kopić najavio je borbeni Slaven u Zagrebu i činjenje svega ne bi li se postigao pozitivan rezultat. Upravo su tako Farmaceuti i izgledali. Domaćini su odmah u početku stvorili tek jednu izglednu priliku, dok su do kraja prvoga dijela opasniji bili gosti iz Koprivnice.

Najbliže je pogotku u 22. minuti bio Ejupi. Makedonac je presjekao Benkovićevu povratnu loptu na vratara i izašao sam ispred Eduarda, no lopta je na kraju završila u korneru.

U sljedećih nekoliko minuta Dinamo je teško živio, no u završnici gostiju nedostajalo je nešto više koncentracije.

Izmijenjena Slavenova obrana djelovala je mnogo bolje nego ona prošloga tjedna protiv Cibalije.

Slabo izdanje Dinama iz prvoga dijela natjeralo je Kranjčara da u nastavak krene s dvije zamjene. U igru su ušli Stojanović i Rog, inače standardni prvotimci, no prvu je priliku, a kako se pokazalo u nastavku i posljednju, ipak stvorio Slaven. Lopta je otišla pored gola, a jednakom mjerom uzvratio je i Dinamo nekoliko minuta kasnije.

Do kraja susreta igrali su samo domaćini, no Slavenova obrana, na čelu s raspoloženim Markovićom, odbijala je sve pokušaje.

Najbliže pogotku Zagrepčani su bili u 70. i 84. minuti kada su pokušavali Rog i Benković, ali Marković je bio na visini zadatka.

Kada je utakmica već ušla u sučevu nadoknadu i čekao se samo kraj, mreže su se počele tresti na obje strane. Prvo je neočekivano vodstvo gostima donio Jovičić, glavom nakon kornera, no samo nekoliko trenutaka kasnije na drugoj je strani poentirao Benković.

Nakon prve ovosezonske podjele bodova, Farmaceuti su i dalje neporaženi, a barem na jedan dan ostat će usamljeni u vrhu prvoligaške tablice. Vrijedi spomenuti da su debitirali Helder i Zakarić.

MAXTV PRVA LIGA, 3. KOLO:

DINAMO – SLAVEN BELUPO 1:1 (0:0)

ZAGREB – Stadion Maksimir. Gledatelja: 1298. Glavni sudac: Marko Matoc (Zaprešić). Pomoćnici: Dalibor Conjar (Osijek) i Bojan Zobenica (Vinkovci). Četvrti sudac: Tino Krečak (Velika Gorica). Delegat: Stipe Doljanin (Hrvace). Kontrolor: Šime Vukić (Rijeka).

DINAMO (4-2-3-1): Eduardo – Matel (od 75. Pavičić), Benković, Schildenfeld, Sosa – Jonas (od 46. Rog), Antolić – Fernandes, Čorić, Hodžić – Hernandez (od 46. Stojanović). TRENER: Zlatko Kranjčar.

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Marković – Jovičić, Musa, Katić, Štiglec – Christensen, Pokrivač, Gregurina (od 73. Helder) – Ivanovski, Ejupi (od 60. Savić), Barić (od 79. Zakarić). TRENER: Željko Kopić.

STRIJELCI: 0:1 Jovičić 90+’, 1:1 Benković 90+’

ŽUTI KARTONI: Katić 41′, Sosa 51′. Rog 56′, Pokrivač 76′