9.6 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Bod Koprivničanaca u Splitu: Split – Slaven Belupo 1:1
B

Split i Slaven Belupo podijelili su po bod u utakmici 2. kola MAXtv 1. HNL. Završilo je 1:1 (0:9). Split je odlično igrao ovog tjedna u Europi, u Dugopolju s Fulhamom. U sastavu Slavena Belupo Grgić i Čanađija igraju umjesto Purića i Bušića, a u špici igra Aljoša Vojnović. I Split igra u malo drugačijem sastavu nego s Fulhamom. I nego što je najavljeno.

Opis igre prema MAXtv-u. Igralo se otvoreno na obje strane, ima trke i udaraca na gol. Split  zatvara prilaz vratima zgusnutom obranom, ali je  stvorio više prigoda. Ističe se Obilinović.

PRVO POLUVRIJEME

Prvu prigodu u 3. minuti imao je Mujanović, loptu su izbacili domaći, ali Bebek i pomoćnici dodijelili su Splitu izbacivanje. U kontri prvi korner za Split. U 6. minuti prvi udarac na gol, pucao je iz daljine Rašić, Rodić uhvatio. Nakon kornera s desne strane napada Splita u 12. minuti Križanac je uklizao na loptu na drugoj stativi, ali su lopta i on otklizali u gol-aut. u 15. minuti vrlo atraktivno: Obilinović je pucao u naletu s desne iskosa, a Rodić sjajno u paradi odbio u korner. Šimić i Obilinović napravili su ”nered” i u 17. minuti, lopta je na kraju završila u rukama Rodića. U 22. minuti Mujanović je poslužio Benka, prigoda iskorištena. U 32. minuti Rodić je opet dobro obranio, ovoga puta udarac Šimića, koji je pucao neometan s 20-ak metara. Split agresivniji, bolji. U 33. minuti pucao je i Erceg.

U 40. minuti slobodni udarac za Slaven Belupo, jedna od rjeđih prigoda. Benko je pucao u živi zid, Brezovec je odlično pucao, Vuković obranio. U 43. minuti nakon kornera Split u prigodi. U nadmoći Splita završilo je prvo poluvrijeme, uz puno posla za golmana Slavena Belupa Silvija Rodića. Nakon Pilipovića u 10. minuti, u 45. minuti žuti karton dobio je i Ivica Križanac, koji je zasluženu kaznu teško podnio i pokušao uvjeriti suce u supruotno nakon prekršaja na Brezovcu. Stanje nakon prvog dijela 0:0 Split udarci: 8 prema 4 u vrata, Slaven Belupo 3-2.

DRUGO POLUVRIJEME: SPLIT POVEO

U 47. minuti Milardović je izgubio loptu, a najbolji igrač Obilinović na nabačaj Rašića glavom je postigao vodstvo za Split od 1:0. Split igra vrlo napadački i dominira u prvim minutama 2. poluvremena, pa je nakon gola Rodić imao još jednu sjajnu intervenciju. Umjesto mladog Čanađije u 53. minuti u igru je za Slaven Belupo ušao Poljak.

U 55. minuti Obilinović je s desna uposlio Ercega, a Rodić opet spasio gol. Treneru Ferenčini trebao je jači napad, pa je u 59. minuti umjesto Vojnovića ubacio Bušića. Rodić spašava, obrana Slavena Belupa teško izlazi na kraj s napadima Splita, kontra Milardovića u 69. minuti trebala je završiti dodavanjem, ne udarcem iskosa preko gola. Slaven Belupo malo se oslobodio pritiska, ali Split je opasniji.

BENKO U 75. MINUTI IZJEDNAČIO – 1:1

Sjajni, rasni strijelac, Leon Benko u gužvi je potegnuo u šesnaestercu lijevom nogom i niskim udarcem svladao Vukovića za 1:1, Slavenovo buđenje rezultuiralo je izjednačenjem.

U 85. minuti Rodić dobro intervenira nakon kornera. Obje momčadi nastoje postići gol za pobjedu. Minutu i pol prije kraja Budiša je pucao preko gola. Prije toga Ferenčina radi taktičku izmjenu Mujanović – Mamić. Bebek daje drugi žuti Pilipoviću (zadržavanje lopte) i produžuje utakmicu za 4 minute, uzbudljivu i dobru utakmicu. No, Koprivničanci su izdržali, Slaven Belupo uspio je osvojiti bod.

Split je bio agresivniji, 18 puta je pucao prema golu, 9 puta u okvir, Slavenov omjer 6-3.

MAXtv 1. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA, 2. KOLO

SPLIT – SLAVEN BELUPO 1:1 (0:0)

SPLIT – Park mladeži. Gledatelja: 1500. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka). Pomoćnici: Goran Peraica (Šibenik) i Mladen Rajko (Tinjan); četvrti sudac Lukša Klaić (Čilipi). Delegat: Darko Kolesarić (Osijek).

SPLIT: Vuković – Radnić, Križanac, Milović, Rašić (od 80. Budiša) – Brčić, Šimić – Obilinović. Čop (od 65. Baraban), Rebić  (od 46. Vitaić) – Golubović.TRENER: Ivan Katalinić.

SLAVEN BELUPO: Rodić – Grgić, Kokalović, Maras, Pilipović – Brezovec,  Milardović – Mujanović (od 88. Mamić), Čanađija (od 53. Poljak),  Benko – Vojnović (od 59. Bušić). TRENER: Roy Ferenčina.

STRIJELCI: 1:0 Obilinović (47.), 1:1 Benko (75.)

ŽUTI KARTONI: Križanac, Šimić, Baraban (Split), Pilipović, Benko, Bušić (Slaven Belupo).

CRVENI KARTONI: Pilipović (drugi žuti).

IGRAČ UTAKMICE: Silvio Rodić (Slaven Belupo)

Odigrane utakmice 2. kola: Dinamo – Cibalia 2-0,  Inter – Lokomotiva 1:1, Rijeka – Lučko 1:0, Istra 1961 – Osijek 0:1, Zagreb – Karlovac 3:0. Šibenik – Varaždin 1:0. Zadar – Hajduk 1:0.