15.4 C
Srijeda, 22. svibnja 2024.

1. HRL: Važna pobjeda nad Lokomotivom u Zagrebu, 27:32
1

U prvoj utakmici Lige za prvaka 1. HRL za žene, u kojoj sudjeluje šest ekipa, Podravka Vegeta pobijedila je u Zagrebu dvorani 2 Doma sportova domaću Lokomotivu 27:32 (12:16). Izvanredna je bila golmanica Podravke Vegete Marta Žderić, a Sanja Damnjanović sa 7 i Vesna Milanović Litre sa 6 golova bile su najefikasnije kod gošći. Prvi strijelac susreta je Lokomotivina Ivana Božović s 9 golova, druga je Kožnjak sa 5.

U drugoj utakmici Zelina je pobijedila Sesvete Agroproteinku 38:26 (18:13), a Utakmica Fantasyland Samobor – Trešnjevka odgođena je zbog nastupa Samoborki u Challenge kupu (pobijedile su večeras Zrinski s 29:25).
U prvih 8 minuta zagrebačke utakmice samo četiri gola, a u 10. minuti prvi puta je dva razlike za Podravku Vegetu: Damnjanović je postigla svoj drugi gol, prvi iz sedmerca, jedan je promašila. U 12. minuti je 6:2, Gaće je postigla svoj drugi gol. Golmanice Bukovina i Žderić do tada po dvije obrane.
U 14. minuti izjednačenje, 6:6, Poljak iz sedmerca, a ista igračica s iste pozicije u 16. minuti dovodi prvi puta Lokomotivu u vodstvo, no minutu kasnije Horvat postiže svoj prvi gol za izjednačenje na 7:7. Kožnjak u istoj minti ponovno dovodi domaće u vodstvo, 8:7 je za Lokomotivu, Damnjanović izjednačuje, a Milanović Litre svojim drugim golom ponovno dovodi Podravku Vegetu u vodstvo, a u 20. minuti zabija još jedan za 8:10.
Zadnjih osam minuta počinje sa četvrtim golom Damnjanović i drugim Pušić-Koroljević i vodstvom 9:12. Strijelci raspoloženi, golmanice različito: Bukovna 2+1 iz 14 udaraca, Žderić 5+1 iz 15 udaraca. U 25. minuti Milanović Litre postiže svoj četvrti gol za vodstvo od 13:9, sve bolja Žderić je već na osam obrana. Za 10:14 pobrinule su se Kožnjak s jedne i Kiridžić s druge strane. Na kraju je 1. poluvrijeme završilo vodstvom Podravke Vegete 12:16. Činilo se da je to dobar kapital za 2. poluvrijeme.
U prvih 10 minuta drugog poluvremena Lokomotiva se u dva navratra (17:18 i 18:19) približila na jedan razlike, ali s dva gola Kiridžić u 41. minuti bilo je 18:21, a efikasna Milanović Litre postigla je i svoj šesti gol, a Šon prvi, pa je u 43. minuti velikih pet razlike za gošće, 18:23. Na 13. minuta prije kraja vodstvo Koprivničanki bilo je 26:20, a u strijelce se upisala i novopečena reprezentativka Pongrac. Kožnjak je postigla i peti gol, Poljak iz sedmerca svoj treći i u 49. minuti je 26:22.
Svaka greška se kažnjavala, s tim da je Lokomotiva u 50 minuta imala10 tehničkih grešaka (do kraja utakmice 13), a Podravka Vegeta 7 (do kraja utakmice 9. Janković je u 51. minuti smanjila na za domaće podnošljivih 23:26, Pongrac je odmah vratila stvari ”u normalu”, golom za 23:27. I Gaće je raspoložena: njen četvrti gol i ponovno pet razlike, 23:28 je u 54. minuti. Lokomotiva ni u jednom trenutku nije stala. Najbolji strijelac (do tada sedam golova) Božović smanjila je na 24:28, a Milić u 55. minuti na 25:28. Šon svojim drugim golom, a Božović osmim postavljaju četiri minute prije kraja rezultat od 26:29, a Damnjanović minutu iza na 26:30 i u 58. minuti na 31:26 (ukupno sedam golova). Božović je nakon toga postigla 27:31 i prvi je strijelac utakmice s 9 golova. Konačni rezultat postavila je Andrea Čović: Lokomotiva – Podravka Vegeta 27:32 (12:16).
I novinari i službene osobe suglasni su da je najbolja igračica u ovoj utakmici bila reprezentativna vratarka Podravke Vegete Marta Žderić.
Bodovi osvojeni u Zagrebu su važni za ostvarenje konačnog cilja, osvajanja još jednog naslova državnih prvakinja. Iduću utakmicu Podravka Vegeta igra u Koprivnici u srijedu 27. ožujka s ekipom Sesvete Agroproteinka, a u petak 29. ožujka u utakmici Regionalne lige dočekuje europske prvakinje Budućnost iz Podgorice (Crna Gora). Od 18. do 23. ožujka reprezentacija se okuplja u Ivanić Gradu i odlazi na pripreme u Crnu Goru.

UTAKMICA 1. KOLA LIGE ZA PRVA 1. HRL ZA ŽENE
LOKOMOTIVA – PODRAVKA VEGETA 27:32 (12:16)
ZAGREB – Dvorana 2 Doma sportova. Gledatelja: 300. Suci: Matija Gubica (Petrijevci) i Boris Milošević (Osijek). Nadzornik HRS-a: Anto Josić (Zagreb).
LOKOMOTIVA: Razum (6+0), Bukovina (3+1); Smiljanić, Božović 9(4), Oštarjaš 1, Krsnik 1, Marković 1, Kožnjak 5, Janković 2, Bušić, Milić 1, Prevendar, Debelić 3, Poljak 3(2). TRENER: Nenad Šoštarić.
PODRAVKA VEGETA: Žderić (16+1), Jelčić (-+0), Kapitanović (-); A. Čović 1, Kiridžić 4, Ž. Čović, Pongrac 2, S. Šenvald, Šon 2, Gaće 4, Damnjanović 7(3), Milanović Litre 6, Dragišić, Vidak, Horvat 3, Pušić-Koroljević 3. TRENER: Neven Hrupec.
SEDMERCI: Lokomotiva 7(6), Podravka Vegeta 4(3).
ISKLJUČENJA: Lokomotiva 4 minute (Oštarjaš, Kožnjak) Podravka Vegeta 4 minute (Gaće, Milanović Litre).
IGRAČICA UTAKMICE: Marta Žderić (Podravka Vegeta).

Modni kutak

Prelijepa djevojka zaraznog osmijeha odlično isfurala legendarni predmet koji će biti hit ovog ljeta

Zaraznim osmijehom ova nas je prelijepa djevojka koja je prošetala koprivničkim trgom jednostavno "kupila". I ne samo time, odjevni...