15.1 C
Petak, 3. svibnja 2024.

Osveta za Kup // Koprivnica Podravcu utrpala čak devet komada, šest golova Jambrušića!
O

Najavljivali su igrači Koprivnice kako se žele osvetiti Podravcu za nedavni poraz u četvrtfinalu Županijskoga kupa u Virju, kad je domaćin slavio sa 4:0, ali malo tko je očekivao da će Zeleni sprašiti čak devet komada u suparničku mrežu u županijskom derbiju!

Koprivnica je rano povela pogotkom Martinčića, a u 45. minuti na 2:0 povisio je Jambrušić.

U 55. minuti domaći kapetan Tucaković s bijele točke je pogodio za 3:0, a tri minute kasnije vratar Koprivnice Sokač obranio je anaesterac Hrvoju Hrženjaku.

A onda su u posljednjih 15 minuta Virovci inkasirali čak šest pogodaka, od kojih je pet postigao junak utakmice Damir Jambrušić, a jednog je dodao Herent.

Koprivnica je ovom pobjedom opet preuzela vodstvo na prvenstvenoj ljestvici sjeverne skupine Treće lige, a Bjelovar ima priliku vratiti se u vodstvo jer u nedjelju gostuje kod Croatije u Grabrovnici.

Odluka o prvaku po svemu sudeći past će u pretposljednjem kolu sljedećeg vikenda, kad Koprivnica gostuje kod Bjelovara kojeg odnedavno vodi bivši Slavenov igrač Petar Bošnjak.

TREĆA HNL-SJEVER, 28. KOLO

KOPRIVNICA – PODRAVAC 9:0 (2:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 100. Sudac: Špoljarić (Virovitica).

KOPRIVNICA: Sokač, Tucaković, Brzoja, Senić, Šimunić, Takač (od 72. Đurec), Martinčić, Herent, Jambor (od 80. Bukovac), Jambrušić, Haračić (od 34. Brcković). TRENER: Goran Mikolaj.

PODRAVAC: Vlašiček, Šehić, Bradvica (od 77. Šklebar), Carek, Križanović, H. Hrženjak, Grivić, Vukasović (od 64. Aganbegović), A. Hrženjak, Njegač, Rukelj (od 77. Sočec). TRENER: Mladen Karan.

STRIJELCI: 1:0 Martinčić (8), 2:0 Jambrušić (45), 3:0 Tucaković (55-11 m), 4:0 Jambrušić (75), 5:0 Jambrušić (80), 6:0 Jambrušić (86), 7:0 Jambrušić (87), 8:0 Herent (89), 9:0 Jambrušić (90).

ŽUTI KARTONI: Šimunić (13), H. Hrženjak (87).

IGRAČ UTAKMICE: Damir Jambrušić (Koprivnica).

REZULTATI 28. KOLA: Virovitica – Polet 0:2, Koprivnica – Podravac 9:0, Croatia – Bjelovar (18. V.), Međimurje – Slatina 10:2, Graničar – Nedelišće (18. V.), Podravina – Čakovec 21:0, Mladost (Ž) – Varaždin 2:0, Rudar – Mladost (P) 5:3.

POREDAK: 1. Koprivnica 61, 2. Međimurje 59, 3. Bjelovar 59 (-1), 4. Mladost (Ž) 55, 5. Croatia 48 (-1), 6. Podravina 46, 7. Varaždin 46, 8. Podravac 43, itd.