12.1 C
Petak, 3. svibnja 2024.

SP kadetkinja // Šest golova Sare Šenvald u porazu od Portugala

Hrvatske kadetkinje četvrtog dana natjecanja upisale su svoj drugi poraz na Svjetskom prvenstvu. Naime, nakon početnih slavlja nad Kinom i Francuskom Hrvatice nisu uspjele svladati Crnu Goru, a u četvrtom kolu od njih su bile bolje Portugalke 32:18.

Drugu utakmicu dana u skupini B vrlo s dobro otvorile obje ekipe stoga se prvih deset minuta igralo u izjednačenom tonu. Potom Portugalke prebacuju u višu brzinu, nametnule su svoj ritam te serijom 8-3 postavile rezultat 14:8 s kojim se odlazi na odmor.

Nastavak susreta nije donio bolju igru izabranica Branka Šebeka koje teško pronalaze put do suparničke mreže. Iz minute u minute drugog poluvremena Portugalke su povećavale svoje vodstvo te sup o isteku 60. minute upisale slavlje 32:18.

Kod Hrvatske najbolja je bila Sara Šenvald sa šest pogodaka, dok je dva manje dodalaAndrea Pavković. Vratarski tandem Krmpotić-Ečimović sakupio je devet obrana. P. Rodrigues bila je najefikasnija kod Portugala s osam zgoditaka, a vratarke Nunes-Ferreriazaustavile su 13 lopti.

– U svim segmentima igre bili su bolji od nas. Nismo bili ni fizički ni taktički spremni suprotstaviti se. Bili smo nedisciplinirani u igri – rekao je nakon dvoboja izbornik Branko Šebek.