5.4 C

SP kadetkinja // Šest golova Sare Šenvald u porazu od Portugala

Hrvatske kadetkinje četvrtog dana natjecanja upisale su svoj drugi poraz na Svjetskom prvenstvu. Naime, nakon početnih slavlja nad Kinom i Francuskom Hrvatice nisu uspjele svladati Crnu Goru, a u četvrtom kolu od njih su bile bolje Portugalke 32:18.

Drugu utakmicu dana u skupini B vrlo s dobro otvorile obje ekipe stoga se prvih deset minuta igralo u izjednačenom tonu. Potom Portugalke prebacuju u višu brzinu, nametnule su svoj ritam te serijom 8-3 postavile rezultat 14:8 s kojim se odlazi na odmor.

Nastavak susreta nije donio bolju igru izabranica Branka Šebeka koje teško pronalaze put do suparničke mreže. Iz minute u minute drugog poluvremena Portugalke su povećavale svoje vodstvo te sup o isteku 60. minute upisale slavlje 32:18.

Kod Hrvatske najbolja je bila Sara Šenvald sa šest pogodaka, dok je dva manje dodalaAndrea Pavković. Vratarski tandem Krmpotić-Ečimović sakupio je devet obrana. P. Rodrigues bila je najefikasnija kod Portugala s osam zgoditaka, a vratarke Nunes-Ferreriazaustavile su 13 lopti.

– U svim segmentima igre bili su bolji od nas. Nismo bili ni fizički ni taktički spremni suprotstaviti se. Bili smo nedisciplinirani u igri – rekao je nakon dvoboja izbornik Branko Šebek.

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...