12.4 C
Nedjelja, 29. rujna 2024.

Slavenovi kadeti opet uspješniji od juniora

101120-kupresak-mZbog najave lošeg vremena za ovaj vikend utakmice 13. kola Prve HNL kadeta i juniora protiv Lokomotive, klubovi su se dogovorili za zamjenu domaćinstva pa su se tako utakmice odigrale u Koprivnici umjesto u Zagrebu.

Budući da Slaven Belupo ima na raspolaganju dobar teren s umjetnom travom, bilo je to prihvatljivo za obje ekipe. Prednost domaćeg terena su iskoristili samo kadeti, dok su juniori zasluženo izgubili.

PRVA HNL JUNIORI

SLAVEN BELUPO – LOKOMOTIVA 0:2 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion, teren sa umjetnom travom. Gledatelja: 60.

SUCI: Malekinušić, Mihalj, Crnčić

SLAVEN BELUPO: Zdelar – Martinčić (od 75 Picig), Hudoletnjak, Sabol, Pašalija – Geng (od 60 Herend), Takač – Drvarić Kuprešak, Atlija (od 26 Abramović) – Horvatinović (od 60 Radotović) TRENER: Josip Omrčen-Čeko

Slaven Belupo nastupio je bez ozlijeđenih Markovića, Bubnjića i Potroška. Utakmica je počela žustro sa obje strane. U cijelom prvom poluvremenu nismo zabilježili niti jednu propuštenu priliku, i to ne zbog promašaja, već zbog toga jer ih nije ni bilo. Obje ekipe igrale su odgovorno, u zadanim formacijama, te su svi prilazi golovima bili dobro zatvoreni. Tek su u tri navrata igrači Slavena priprijetili gostujućem golmanu, ali vrlo mlako. Geng je dva puta uspio doći u zonu udarca oko 18 metara, ali je pucao vrlo slabo i neopasno za golmana, kao i jednom Horvatinović.

Zato su pucački bili puno precizniji igrači Lokomotive. Ušli su odlučnije u drugo poluvrijeme, te su već u 52 minuti poveli sa 1:0. Veznom igraču gostiju nitko nije ušao u blok prilikom šuta sa 20 metara. Sa identičnih pozicija, još i bližih, su u prvom poluvremenu Slavenaši slabo pucali. Udarac veznjaka Lokomotive je bio snažan i precizan, u sam donji lijevi kut nemoćnog Zdelara. Nakon primljenog gola Slaven je krenuo odlučnije. Ulaskom Radotovića i Herenda dva puta za redom zaprijetili su gostima. Prvo je Drvarić dobro pucao ali nije imao sreće. Odmah zatim, nakon odličnog centaršuta Radotovića i Sabol puca glavom ali mu golman brani. Lopta se odbija do Drvarića koji iz teške pozicije odlično puca ali ne uspijeva postići pogodak. Po već nepisanom pravilu uslijedio je pogodak Lokomotive, već u 63 minuti. Zanimljivo da je pogodak postignut glavom, t.j. onako kako su prije toga promašili Slavenaši.

S obzirom na vodstvo od 2:0 te čvrstoj i sigurnoj igri Lokomotive teško je bilo očekivati preokret. Ipak, Slaven je dao sve kako bi postigli pogodak. U 74 minuti, nakon odličnog kornera sa desne strane, skače usamljeni Abramović no ne uspijeva glavom precizno uputiti udarac. Do kraja utakmice Slaven je otvorenije napao, pa su stoga ostavili više prostora u obrani, što je moglo rezultirati i većom pobjedom gostiju. Na kraju je rezultat od 0:2 potpuno realan. Ipak je dosadašnja četvrta pozicija Lokomotive na ljestvici, u odnosu na 12 Slaven Belupa, odraz snage ove dvije ekipe.

SUCI: Mihalj, Malekinušić, Crnčić

SLAVEN BELUPO: Breški – Kočila, Grabar, Tarandek, Majtanić – Čanađija, Brlek, – Varivoda (od 40 Arap), Bukovac (od 77 Andrić), Štefanek (od 78 Vinković)- Bubnjić (od 50 Pejković) TRENER Ivica Sertić.

STRIJELAC ZA SLAVEN: 1:0 Bukovac, 2:1 Bukovac.

Kadeti Slavena dobro su započeli utakmicu. Već u ranoj fazi lijepi gol zabio je Bukovac. Opalio je „iz koljena” oštru loptu sa oko 20 metara i to je bilo 1:0. Moglo je biti i 2:0 da je sudac dosudio jedenaesterac na Štefaneku. Gosti su pokušavali izjednačiti i to im je uspjelo u posljednjoj minuti poluvremena. Golman Breški faulirao je gostujućeg napadača, a sudac mu je uz jedenaesterac pokazao i žuti karton. Gosti nisu propustili ovu prigodu i na odmor se otišlo sa neriješenim rezultatom 1:1.

U drugom dijelu gosti su počeli igrati agilnije i dominantnije, iako se igralo na sredini terena. Stvorili su nekoliko lijepih akcija i mirisalo je na pogodak Lokomotive. Pred kraj utakmice, u 73 minuti ipak je Slaven Bewlupo poveo sa 2:1. Gol je ponovno postigao sve bolji i pouzdaniji Bukovac, koji je bio prvo ime ovog dana na strani Slavena. Do kraja utakmice su taktički uspješno, domaćini čuvali loptu u svojim nogama, lagano napadajući, bez velikih pretenzija za povećanje vodstva. Bila je ovo teško izvojevana pobjeda.

Početkom prvenstva je kadetska ekipa izgledala prilično nemoćno. Trener Sertić je pravovremeno napravio neke korekcije u momčadi, te su uz daljnji dobar rad, stekli samopouzdanje, te sada postižu sasvim solidne rezultate. Tako su i ova tri nova boda uknjižena sasvim zasluženo, te sada imaju ukupno 20 bodova.