34.3 C
Nedjelja, 25. kolovoza 2024.
Koprivnica je živjela nogomet

VIDEO Dani ponosa i slave! Prije točno 12 godina Slaven Belupo je ostvario možda i najveću domaću pobjedu u povijesti kluba
V

U goste Farmaceutima došao je Athletic Club Bilbao iz Španjolske, bio je to uzvratni ogled 3. pretkola Uefa Europske lige.

Da vrijeme neumoljivo leti, govori podatak da je točno na današnji dan prije 12 godina u Koprivnici odigrana možda i najveća utakmica Farmaceuta u povijesti kluba.

Odlično ozračje tog je dana vladalo Koprivnicom. Naime u goste Farmaceutima došao je Athletic Club Bilbao iz Španjolske. Bio je to uzvratni ogled 3. pretkola Uefa Europske lige. Prva utakmica završila je pobjedom Athletica 1:3. Koprivnica je tih dana živjela nogomet, što se pokazalo i na utakmici. Na stadionu se tražilo stolac više, španjolski velikan došao je u plavi pakao.

I stvarno je bilo tako, već u 28. minuti Maras je šokirao Španjolsku momčad te doveo tribine do ekstaze. Samo nekoliko mjeseci prije, gostujuća momčad igrala je finale to istog natjecanja i s 3:0 izgubila od Atlético de Madrid. Dečki Roya Ferenčine, pokazali su tada zube i zasluženo poveli. Do kraja poluvremena nisu nimalo poklekli pred jačim protivnikom.

VIDEO Nogometni praznik u Koprivnici: Slaven pobijedio Bilbao 2:1 (1:0)

U drugom poluvremenu, gostujuća momčad ipak uspijeva doći do izjednačenja preko Muniaina. Slaven se nije predao, već je stavio u brzinu više te je u 68. minuti Gregurina doveo Slaven u ponovno vodstvo. Do kraja susreta bilo je još nekoliko izrazitih prilika za Farmaceute da izjednače konačan rezultat, no na kraju je utakmica završila pobjedom Slavena 2:1.

Momčad Slavena Belupa koja je počela utakmicu s Athletic Bilbaom: Bubnjić, Delić, Čanađija, Bušić, Rodić, Kokalović; Purić, Rak, Batarelo, Glavica, Maras

Vedran Purić konkurirat će za utakmicu s Dinamom

Dario Čanađija snimljen na utakmici s Athletic Bilbaom // Foto: Robert Šoštarić

Vedran Purić, desni bočni Slavena Belupa // Foto: Ivan Brkić slaven bilbaoa Mateas Delić oporavio se od ozljede i konkurira za nastup protiv Dinama

Posebna prigoda

FOTO/VIDEO Kristina i Karlo došli na svoje vjenčanje kamionom i dobro se proveselili

Karlo Veriga iz Hlebina i Kristina Košir iz mjesta Gornji Hraščani danas su svoju ljubav okrunili brakom, a na...