19.9 C
bravo!!

AK Koprivnica zauzeo 15. mjesto na rang listi klubova po uspješnosti koju je izdao Hrvatski atletski savez
A

Valja napomenuti da svi klubovi ispred AK Koprivnice imaju na raspolaganju atletsku stazu i mnogo bolje uvjete od našeg kluba - poručili su iz kluba

Protekla godina je za Atletski klub Koprivnica bila veoma aktivna.

Klub je u 2023. imao sveukupno 134 natjecanja, a natjecalo se od kategorije limača do kategorije veterana. Sveukupno su članovi kluba osvojili 15 medalja na prvenstvu Hrvatske (7 zlatnih, 3 srebrne i 5 brončanih), imali su 2 nastupa u reprezentaciji, 1 nastup na Svjetskom prvenstvu, 1 nastup na svjetskim školskim igrama i 1 državni rekord.

Zbog svih ostvarenih rezultata, AK Koprivnica je godinu završio na 15. mjestu od 97 klubova i to je uvjerljivo najbolji plasman kluba u povijesti na rang listi klubova po uspješnosti koju je izdao Hrvatski atletski savez.

– Valja napomenuti da svi klubovi ispred AK Koprivnice imaju na raspolaganju atletsku stazu i mnogo bolje uvjete od našeg kluba – poručili su iz AK Koprivnica.