Srijeda, 8. svibnja 2024.

Atletika // Zoran Žilić drugi u Sošicama, mladi nastupili na završnici Erste lige
A

Na međunarodnoj utrci održanoj u žumberačkom gorju od Radatovića do Sošica nastupio je prošlog vikenda i član Atletskoga kluba Koprivnica Zoran Žilić. On je stazu dugu 15,56 km po vrlo zahtjevnom terenu pretrčao u vremenu od 56 minuta i 32 sekunde te osvojio odlično drugo mjesto.

U Zagrebu održano finale Erste lige

65. Hanžekovićev memorijal i ove godine je imao prednatjecanje finala Erste lige, u kojoj je nastupilo četvero natjecatelja iz Atletskog kluba Koprivnica.

Najbolji plasman postigla je Anja Slavinić u kategoriji četvrtih razreda na 60 m, koja je zauzela četvrto mjesto sa rezultatom 9,78, a medalja joj je izmakla samo za 6 stotinki. Također je nastupila u skoku u dalj zona, te je s preskočenih 3,81 m zauzela šesto mjesto.

Ivan Mikulić nastupio je u kategoriji sedmih razreda na 600 m, te zauzeo peto mjesto sa rezultatom 1:42.10. U istoj disciplini u kategoriji učenica šestih razreda nastupila je Ivana Trešćec, te sa rezultatom 2:02.07 zauzela 11. mjesto.

Najave nastupa koprivničkih atletičara

Ovog vikenda koprivnički atletičar Ivan Draga nastupiti će na mlađe seniorskom Prvenstvu Hrvatske, koje će se održavati u Splitu. Nastupit će na 5000 m i 3000 m, a u klubu od njega očekuju odlične rezultate.

Na finalu Kupa za kadete i kadetkinje 19. rujna u Osijeku će nastupiti četvero atletičara AK Koprivnice koji su kroz kvalifikacije ostvarili pravo nastupa. U finalu može nastupiti samo 12 najbolje plasiranih iz kvalifikacija koje su održane u četiri regije. Finale su osigurali Marko Gregurec i Ivan Mikulić na 1000 m, Tin Prvčić na 300 m, te Luka Šostarić na 3000 m.