20.4 C
Nedjelja, 28. travnja 2024.

Bez golova nema bodova
B

Nije nikakva novost da se bez postignutog zgoditka teško može računati na bod, a s ”nulom” se ne može ni pobijediti. Slaven Belupo se ponovno uvjerio u tu istinu. U 8. kolu 1. HNL izgubio je u Karlovcu od Karlovca 1:0 (0:0), a gol je u 70. minuti postigao Čejvanović, nekadašnji član tuzlanske Slobode i Rijeke.

Utakmicu je promatrao mali broj gledatelja, samo oko 500, jer kiša i općenito uvjeti za igru nisu za neko uživanje gledatelja. Slaven Belupo je u početku dominirao, a jedine iskrice bili su udarcu Jernejića, ali se pri tom poskliznuo, i Vojnovića iz daljine. Teren je bio pun lokvi, pun zamki, kiša je potpuno uništila kvalitetu travnjaka, a posredno i kvalitetu igre. Prtavih prigoda nije bilo. U tom razdoblju Slavenove lagane dominacije najveći teret iznijela je lijeva strana Bagarić-Delić, ali bez završnog pasa. Slaven Belupo imao je veći posjed lopte, ali udarci iz daljine nisu nikoga uzbudili. Krajem poluvremena kao da se kod Koprivničanaca osjetio umor, dok je Karlovac čitavo vrijeme igrao oprezno, zapravo je vrebao prigodu. Poluvrijeme je završilo bez golova 0:0.

U 2. poluvremnu u 52. minuti Husić je na dva-tri metra od gola Slavena bio u idealnoj prigodi. Karlovčani su ubacili s boka, Slavenova obrana griješi, ali griješi i Husić. Onda je u napad krenuo obrambeni igrač Kenan Čejvanović i u 70. minuti nakon kornera volejom u donji ugao zapečatio sudbinu Slavena Belupa i donio svojoj momčadi tri boda i prestiž na tablici ispred dotad solidno plasiranog Slavena. Rodić je pokušao uhvatiti loptu, ali nije uspio.

Usprkos teškom terenu igralo se vrlo fer, a žute kartone dobili su Husić i Maras.