19 C

Bez Vručine nema pravog napada – poraz Slavena Belupa od Zagreba
B

081115-jajalo-mZagreb je zasluženo pobijedio Slaven Belupo u 15. kolu 1. HNL sa 2:0 (0:0). Slaven Belupo bez Vručine nema moć u napadu. To je bilo bjelodano pokazano u Zagrebu, gdje nije bilo ”završnog pasa”, a niti pravog udarca u okvir vratiju, gdje je stajao sigurni Škorić. Zagreb je imao ”jockera” u desnom veznom igraču Abdurahimiju, izuzetno raspoloženog za igru, i to je odlučilo.

Obostrano otvorena igra donijela je rastrčanost po cijelom igralištu, ali je dojam da je Slaven Belupo imao prevagu u prvih 30 minuta, dok bi se Zagrebu moglo pripisati desetak minuta između 30. i 40. minute. Kresinger je zaigrao umjesto Vručine, koji je ozlijeđen kod nedosuđenog jedanaesterca na njemu u Splitu, pa ga je trener Petković čuvao na klupi, a vjerojatno su postojale i kalkulacije oko žutih kartona, jer iduće nedjelje u Koprivnicu dolazi Hajduk.

Kresinger je u 5. minuti imao ”bliski susret” s loptom i Škorićem, golmanom Zagreba, koji je loptu odbio u zrak, naletio je Jurić i pucao preko gola. U 8. minuti Purić je dobro nabacio loptu, pucao je Kresinger, Škorić obranio. Navijačka grupa Bijeli anđeli duhovito se naglasavala s koprivničkom Plavom brigadom, a zanimljivo da su i jedni i drugi skandirali Mili Petkoviću, svojedobno treneru Zagreba, sada Slavena Belupa.

Prvi udarac, ali daleko od gola, Zagreb je uputio preko najaktivnijeg svog igrača, Abdurahimija u 26. minuti. Najizglednija prigoda Zagreba bila je u 30. minuti, nakon nabacivanja Vugrinca, lopta je došla do Piškora koji je pucao s nekoliko metara, ali je Rodić izbio loptu nogom. Dvije minute kasnije bilo je naimljivo vidjeti utrku Lapića i Vugrinca: mlađi je bio brži i vrati loptu glavom Rodiću. No, Vugrinec je iskusan i opasan čak i ”u ideji”: u 32. minuti opet je nabacio iz slobodnog udarca s desna na suprptnu stativu, Kartelo je pucao glavom, ali je Rodić obranio. I na kraju prvog poluvremena u 45. minuti Šafarić je pucao s visine šesnaesterca, Škorić obranio, a prije toga loptu je imao Kresinger bliže golu, a možda bi najbolje bilo da je pucao povoljno postavljen Jajalo. Ali nije.

U drugom poluvremenu igra je bila još otvorenija nego u prvom dijelu. U 49. minuti u šesnaestercu se poskliznuo Vugrinec, bio je iza obrambenog igrača Slavena, dakle nije moglo biti govora o prekršaju, loptu je Vugrinec ipak uputio prema golu, a Rodić je obranio. Slijedile su poluprigode Jurića, u 52. je pucao u vanjski dio mreže. Na drugoj strani nakon kornera pucao je Kartelo glavom, Rodić uhvatio, a u kontranapadu pucao je Jurić iz kosa, a Škorić obranio. U 65. minuti krasna akcija, polukontra Kresingera, pa Gregurine, pa je lopta došla do Jurića, koji je u sudaru sa Škorićem izborio samo korner.

I onda je došlo do preokreta. Rogulj je pao metar unutar šesnaesterca, Abdurahimi preko njega, sudac je pokazao na bijelu točku i u 68. minuti Vugrinec je iz jedanaesterca doveo Zagreb u vodstvo od 1:0. Najbolji igrač utakmice Abdurahimi je u 71. minuti neometan napravio prodor preko desne strane i sasvim iskosa zabio loptu u suprotni ugao za 2:0. Dojam je da ga je trebalo prije spriječiti, a i lopta iskosa bila je obranjiva.

U 77. minuti Šafarić je iz slobodnog udarca s 30-ak metara uputio jak udarac, a Škorić je izboksao loptu. Šafarić je isto ponovio u 80. minuti, lopte je za malo otišla preko prečke. Zagrebova obrana predo golom je raščišćavala sve pokušaje Koprivničanaca. U 87. minuti kontranapad Zagreba završio je Vugrinec snažnim udarcem preko gola. Slobodni udarac Šafarića u 90+2 završio je u zgusnutom ”živom zidu”. Tu je bio i kraj utakmica i kraj nadanja Slavena Belupa da bod ili tri osvoji u Zagrebu.

15. KOLO T-COM 1. HNL
ZAGREB – SLAVEN BELUPO 2:0 (0:0)

ZAGREB – Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja oko 500. Sudac: Goran Proleta (Opuzen). Pomoćnici: Damir Kraljević (Zadar) i Goran Perica (Šibenik).

ZAGREB (4-4-2): Škorić – Mujdža, Mikulić (pd 46. Mehmedagić), Kartelo, Ivanković – Abdurahimi, Jugović, Oršulić (od 69. Parlov), Špičić (od 59. Pejić) – Piškor, Vugrinec. TRENER: Luka Pavlović.

SLAVEN BELUPO (4-1-3-2): Rodić – Purić, Rogulj, Lapić, Čaval – Poldrugač (od 85. Bilen) – Gregurina (od 84. Delić), Šafarić, Jajalo – Jurić, Kresinger. TRENER: Mile Petković.

STRIJELCI: 1:0 Vugrinec (68-11 m), 2:0 Abdruahimi (71).

ŽUTI KARTONI: Mehmedagić, Jugović (Zagreb).

IGRAČ UTAKMICE: Besart Abdurahimi (Zagreb).

ČETVRTA HNL SJEVER

Cvetkovčani izraziti favoriti protiv Kloštrana, i Ferdinandovčani se nadaju „lakim” bodovima protiv Legrađana

Sve utakmice 17. kola Četvrte hrvatske lige Sjever zbog uskrsnih blagdana igraju se sutra, u subotu u 15.30 sati. U...