7.9 C
Petak, 29. ožujka 2024.
zahtjevno gostovanje

Bod po bod! Jedan kapnuo i u Osijeku, mogla su i sva tri, Slaven drži četvrto mjesto, ali i traži pobjedu već sedam kola
B

U sljedećem kolu u Koprivnicu dolazi Šibenik. Utakmica se igra u petak u 17 sati

Nakon što su prošle subote u vrlo dobroj utakmici Dinamu poremetili planove, nogometaše Slaven Belupa tjedan dana kasnije put je odveo put Slavonije, točnije Osijeka. Bio je to, možemo reći, svojevrsni derbi, s obzirom na to da je riječ o trećem i četvrtom na tablici, koje je uoči dvoboja dijelilo šest bodova. Nakon utakmice ta razlika ostala je ista, jer se mreže nisu tresle. Točnije, jednom jesu, ali je pogodak Boseca poništen zbog zaleđa.

Nije tajna da slavenaši nekako vole igrati u Osijeku, gdje su često uzimali bod ili više njih. Uostalom, prvi ovosezonski okršaj u Gradskom vrtu završio je, također, bez pogodaka, a zanimljivo je napomenuti da je zadnji domaći poraz Osijek upisao upravo protiv Koprivničanaca prije nešto više od godinu dana. Bilo je 1:2, a na klupi je, također, sjedio Zekić. Danas nije mogao računati na bolesnog kapetana Božića, tada jednog od strijelaca, pa je kapetansku traku preuzeo, ali i njegovu poziciju zauzeo domaći dečko Mateo Kocijan. Bilo je to jedino malo veće iznenađenje u sastavu.

Što se tiče same utakmice, očekivao se tvrdi dvoboj, a to smo i dobili, barem u prvih 45 minuta. Pravih prilika nije bilo, iako je Osijek bio nešto bolji, odnosno imao je malo više loptu u nogama. Slavenaši su vrebali na kontru preko brzih krilnih igrača i dojam je da su držali sve pod kontrolom, jer bod je ono što bi ih u svakom slučaju zadovoljilo. Najveća borba, opet očekivano, vodila se na sredini terena tako da malobrojna publika i nije imala previše toga za vidjeti. Na odmor se u konačnici otišlo netaknutih mreža, s time da je Zekić mogao biti zadovoljniji, ako ničim drugim onda rezultatom.

Slaven konkretniji u nastavku

Početkom drugog poluvremena, točnije u 54. minuti, vidjeli smo dotad najbolju priliku i obranu na utakmici. Pucao je Caktaš, koji je bio neometan na 10-ak metara, no vratar Čović vrhunskom obranom sačuvao je mrežu i pozitivan rezultat svoje momčadi. Bila je to, uistinu, vrhunska obrana, a lopta se od njegovih prstiju odbila u vratnicu pa je bilo tu i malo sreće. Samo devet minuta kasnije uzvratio je Slaven još boljom prilikom. Manaj je jednu visoku loptu glavom spustio Hoxhi na nogu, a ovaj s nešto više od pet metara pucao ravno u Malenicu, koji je nakon toga loptu odbio u korner. Bila je to prilika koju je bilo teže promašiti nego pogoditi.

Slaven je u tom drugom dijelu bio ravnopravan protivnik, a u 80. minuti tresao je i mrežu nakon lijepe akcije, asistencije Hoxhe i pogotka Boseca, koji je, ipak, poništen zbog malog zaleđa Kosovara Hoxhe. Šteta, jer s tim golom Zekićeva bi družina došla na samo tri boda Osijeku i trećoj poziciji. Ovako je situacija ostala kao i uoči utakmice. Mreže se nisu tresle, a razlika i dalje iznosi šest bodova.

S ovim rezultatom Slaven je zadržao četvrtu poziciju ispred Istre i Varaždina (ima dva boda više), koju će braniti idući petak u Koprivnici. Naime, na Apaš dolazi neugodni i pojačani Šibenik, protiv kojeg Farmaceuti u ovoj sezoni imaju remi i pobjedu. Utakmica se igra u petak u 17 sati i ujedno će označiti početak 22. kola SuperSport HNL-a.