5.7 C

Bojan Vručina s dva pogotka matirao Rijeku
B

081130-vrucina-mBojan Vručina bio je junak pobjede Slavena Belupa nad Rijekom, postigao je dva pogotka i preokrenuo rezultat u konačnih 2:1. Tako su Farmaceuti nakon tri uzastopna prvenstvena poraza napokon upisali sva tri boda.

U obje momčadi nedostajalo je nekoliko standrdnih prvotimaca. Kod Slavena je osim ozlijeđenog Posavca izostao i suspendirani mladi reprezentativac Jajalo, dok je Rijeka bila bez Cerića, junaka pobjede nad Croatijom Sesvete u prošlom kolu. Domaći trener Petković lijevu stranu je učvrstio postavljanjem Marasa u obranu, čime je Čaval dobio više slobode u igri prema naprijed.

Loši vremenski uvjeti utjecali su na vrlo slab posjet koprivničkom stadionu, mnogi su gledatelji radije ostali u toplini svojih domova ispred TV ekrana, a na tribinu su stigli samo oni najvjerniji Slavenovi navijači. Opet smo svjedočili navijanju tri skupine navijača – Plava brigada i novoformirana skupina bez imena podržavali su Slavena, dok je Rijeki podršku pokušala pružiti malobrojna Armada.

081130-juric-mKiša je u Koprivnici u nedjelju padala cijeli dan i teren je bio pod vodom, ali je ocijenjeno kako postoje uvjeti za igru. Jasno je da u toj kaljuži prave igre nije moglo biti, sve se svodilo na duge lopte i čvrstu duel-igru, a igračima je posebno teško bilo zato što nisu mogli predvidjeti gdje će i kad lopta zastati.

U prvom dijelu prvu je pravu priliku stvorio Anas Sharbini u 16. minuti, no Rodić je obranio njegov udarac. U 35. minuti Vručina je opasno tukao iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane, no lopta se od ‘živog zida’ odbila u korner. U 45. minuti Bilen je zaprijetio iz daljine, Radman je dobro reagirao.

Šok za domaće na početku nastavka – Anas Sharbini je u 47. minuti prošao po lijevoj strani i uposlio Sandija Križmana, koji je lako matirao Rodića za 0:1.

U 52. minuti nakon kornera je mogao izjednačiti Jurić, ali je njegov udarac iz blizine Radman obranio. Opet tuče u Bilen, u 55. minuti s 20 metara, no i to brani raspoloženi vratar Rijeke. U istoj minuti Rogulj je glavom tukao nakon kornera, a s crte gola loptu je izbio Budicin.

081130-safaric-mOnda je stigla 57. minuta, u kojoj je Vručina izborio jedanaesterac nakon što ga je u kaznenom prostoru po stajnoj nozi udario Budicin. Pomoćni sudac Menđušić bio je bliže u toj situaciji te je signalizirao prekršaj glavnom sucu Ljubičiću, a Vručina je u 58. minuti sigurno pogodio za izjednačenje.

Novu prenost gostima mogao je donijeti Anas Sharbini u 63. minuti, ali je tukao pored gola. Odluka je pala u 74. minuti. Šafarić je vješto izbjegao zaleđe i s lijeve strane ubacio, na drugoj vratnici loptu je glavom u sredinu vratio Kresinger, a Vručini nije bilo teško iz blizine pogoditi mrežu za konačnih 2:1.

Iako je do kraja Rijeka mogla i do izjednačenja, bodovi su zasluženo ostali u Koprivnici. Spora oko jedanaesterca nema, potvrdilo je to čak i ‘Oko sokolovo’.