Boksačko prvenstvo: Pečarić bolji od Rajna, ispali Jakara i svjetski prvak Sep

21:37h
0
110519-jakara

Prvog dana XXI. pojedinačnog boksačkog prvenstva Hrvatske za seniore koje se održava u Koprivnici u eliminacijskim borbama nastupila su trojica boksača iz koprivničkog Boks kluba David.


U prvom meču Antonio Jakara izgubio je od Vedrana Bajla iz Diabolika u kategoriji do 60 kg, dok su se međusobno sastali Hrvoje Pečarić i Marko Rajn u kategoriji do 75 kg.

Već u prvoj rundi Rajn je odustao i predao meč klupskom kolegi te će se u petak u četvrtfinalu sastati s Antoniom Klarićem iz Velike Gorice.

Najveće iznenađenje prvog dana prvenstva priredio je Bojan Mišković iz Pule, koji je eliminirao svjetskog prvaka Hrvoja Sepa iz Boksačkog kluba Leonardo.

Boksačko prvenstvo odvija se u Sportskoj dvorani Gimnazije Frana Galovića u organizaciji Boks kluba David i Hrvatskog boksačkog saveza te pod pokroviteljstvom Grada Koprivnice.

Natjecanje je u četvrtak poslije podne otvorila Vesna Želježnjak, zamjenica gradonačelnika Koprivnice.

Eliminacijske borbe:

1.  – 60 kg: Antonio Jakara (David) – Vedran Bajlo (Diabolik) WP 6:18
2.  – 75 kg: Sanjin Pol Vrgoč (Pula) – Matej Medvidović (Kralj Tomislav) WP 23:7
3.  – 75 kg: Kristijan Kos (Petar Zrinski) – Bruno Knježević (Graciano) WP 5: 10
4.  – 75 kg: Hrvoje Pečarić (David) – Marko Rajn (David) RET 1R
5.  – 75 kg: Antonio Klarić (Velika Gorica) – Josip Zore (Split) WP 13:7
6.  – 75 kg: Mark Šarić (Velika Gorica) – Ivan Horvat (Omega Zagreb) WP 13:7
7.  – 75 kg: Manuel Smoljan (Pula) – Edvin Kujević (Kvarner) WP 7:5
8.  – 75 kg: Adrijan Knežević (Kralj Tomislav) – Leon Vuković (Lokomotiva) KO 1R
9.  – 75 kg: Matej Dujić (Leonardo) – Josip Đurić (Leonardo) WP 19:8
10.- 81 kg: Hrvoje Sep (Leonardo) – Bojan Mišković (Pula) WP 12:12+
11. -81 kg: Joško Malenica (Salona) – Josip Gluhak (Petar Zrinski) RET 3 R
12. -81 kg: Jovo Paskaš (Kvarner) – Duje Bonačić (Pauk) WP 11:12
13. -81 kg: Dino Vidović (Split) – Entoni Jurić (Leonardo) WP 10:12
14. -81 kg: Igor Sladić (Velika Gorica) – Ante Čepo (Osijek) WP 22:7
15. +91 kg: Renato Stojanović (Posavina kuna) – Igor Blažinčić (Kralj Tomislav) WP 14:6
16. +91 kg: Darko Pirc (Delnice) – Branimir Lovren (Borovo) WP 17:5

Četvrtfinale – parovi:

17.  – 64 kg: Danijel Vekić (Petar Zrinski) – Boris Katalinić (Lokomotiva)
18.  – 69 kg: Elvis Dodaj (Diabolik) – Anđelo Radoš (Posavina Kuna)
19.  – 69 kg: Filip Kovačić (Delnice) – Borna Katalinić (Lokomotiva)
20.  – 75 kg: Sanjin Pol Vrgoč (Pula) – Bruno Knježević (Graciano)
21.  – 75 kg: Hrvoje Pečarić (David) – Antonio Klarić (Velika Gorica)
22.  – 75 kg: Mark Šarić (Velika Gorica) – Manuel Smoljan (Pula)
23.  – 75 kg: Leon Vuković (Lokomotiva) – Matej Dujić (Leonardo)
24.  – 81 kg: Ivor Galeković (Velika Gorica) – Tomislav Planinić (Kralj Tomislav)
25.  – 81 kg: Vanja Kostel (Kralj Tomislav) – Bojan Mišković (Pula)
26.  – 81 kg: Joško Malenica (Salona) – Duje Bonačić (Pauk)
27.  – 81 kg: Entoni Jurić (Leonardo) – Ante Čepo (Osijek)
28.  – 91 kg: Marko Čalić (Pula) – Saša Šikić (Split)
29.  – 91 kg: Hrvoje Kišićek (Omega boks) – Rudolf Jozić (Posavina kuna)
30.  – 91 kg: Mario Milolov (Gladijator) – Tomo Kadić (Gladijator)
31.  – 91 kg: Josip Bepo Filipi (Zadar) – Stjepan Vugdelija (Joker)
32.  +91 kg: Filip Hrgović (Leonardo) – Šime Filipi (Zadar)
33.  +91 kg: Ivan Gotovac (Split) – Ivan Andrašić (Borovo)
34.  +91 kg: Stipan Radić (Omega Zagreb) – Pero Konsuo (Marijan)
35.  +91 kg: Renato Stojanović (Posavina kuna) – Darko Pirc (Delnice)

čitam...