liga prvakinja

FOTO Božica Fortuna opet okrenula leđa Podravki, Borussia u zadnjim minutama iščupala pobjedu

Podsjetimo, nakon domaćeg poraza od Ramnicu Valcee prošli vikend, Podravki je drugi krug Lige prvakinja postao teško dohvatljiv.

Rukometašice Podravke gostovale su danas u Dortmundu kod Borussije. Igrala se još jedna utakmica grupne faze DELO EHF Lige prvakinja, a u prvom susretu u Koprivnici slavila je Borussija, tako da je Podravka danas tražila osvetu kako bi imala kakve takve šanse za prolazak u drugi krug.

Podsjetimo, nakon domaćeg poraza od Ramnicu Valcee prošli vikend, Podravki je drugi krug Lige prvakinja postao teško dohvatljiv. Saračević danas nije mogao računati na teško ozlijeđenu Selenu Milošević.

Rukometašice Podravke dobro su otvorile susret i u prvih petnaestak minuta vodile su u više navrata. Jasno je bilo kako su ove dvije ekipe podjednake kvalitete i kako će utakmicu odlučivati nijanse. U 21. minuti susreta pogodak Franušić donio je Podravkašicama prvo vodstvo od tri pogotka na utakmici.

No, bilo je jasno da je kraj još daleko, Borussija se do 26. minute vratila u egal, bilo je 11-11. Na odmor se otišlo s prednošću Nijemica od 13-12.

Drugih 30 minuta počelo je silovito, golovi su sijevali na obje strane pa je tako u 36. minuti bilo 17-16 za Borussiju. Zabijeni sedmerac Tsakalou u 44. minuti donio je Saračevićevoj ekipi željeno poravnanje rezultata na 21-21, a onda i vodstvo 21-22.

U posljednjih 10 minuta ušlo se s neriješenih 26-26. Igralo se gol na gol, svaka pogreška skupo se plaćala. U zadnje tri minute domaća ekipa vodila je igru vodeći stalno za jedan gol. I u takvom vodstvu, minutu i pol prije kraja i pri rezultatu 31-30 obrana sedmerca Magdalene Ećimović podigla je cijelu klupu na noge.

Slijedio je napad Podravke koji je Saračević pripremio kroz time-out. I uspjele su, zabila je Zadravec za 31-31, no ostalo je dovoljno vremena Borussiji da zabije za novo vodstvo, što su i učinile. Konačan rezultat bio je 32-31 za njemačku ekipu.

Oni koji su utakmicu pratili putem malih ekrana zaista su mogli uživati u sjajnom rukometu i pravoj borbi obje ekipe. Vidjelo se da se Podravkašice bore i daju zadnji atom snage kako bi ostvarile dobar rezultat.

Ipak, božica Fortuna opet je zažmirila Saračeviću i Podravki. Toliko željenu pobjedu Podravka će tražiti idućeg vikenda u dvomeču s moskovskim CSKA.

DELO EHF LP, grupna faza, 24. siječanj 2021., 14 sati

Borussija Dortmund – RK Podravka Vegeta 32-31 (13-12)

Općina Legrad

JAVNI POZIV Vlasnici vikendica na Šoderici imaju priliku otkupiti dodatno zemljište za svoje okućnice

Vlasnici parcela i vikendica na Šoderici često su pitali Općinu Legrad o otkupu dodatnog zemljišta za proširenje okućnice. Javni poziv Tako...