6.3 C
KAO VINO

Bravo, Popo! Legendarni Krle izjednačio se s Miljenkom Mumlekom na listi najboljih strijelaca u povijesti HNL-a
B

Ono što je Zlatan Ibrahimović u Milanu, to je Ivan Krstanović u Slaven Belupu. Legendarni HNL napadač jučer je Hajduku utrpao dva komada i tako srušio novi rekord. Nijedan igrač, naime, nije jednom hrvatskom prvoligašu zabio toliko pogodaka koliko je Krle zabio Hajduku.

Nogometaše Slaven Belupa jučer su sekunde dijelile od pobjede protiv Hajduka na Poljudu. Da Farmaceuti nisu primili pogodak za 2:2 u posljednjoj minuti susreta i došli do sva tri boda, najzaslužniji bi za pobjedu neupitno bio – Ivan Krstanović. Čovjek koji je s 38 na leđima pokazao da je i danas sposoban riješiti utakmicu. I da se na njega još itekako može računati.

Nakon pada u drugi plan kod trenera Tomislava Stipića i višetjednog sjedenja na klupi, Krle je sinoć ispred ustaljenog Miroslava Iličića dobio priliku u početnom sastavu i uz Torlesa Knolla na splitskom travnjaku krenuo od prve minute. Hajduk je, jasno, bio u naletu, tražili su pobjedu, ali malo tko je na umu imao činjenicu da je Krstanović do jučerašnjeg susreta Hajduku u 1.HNL zabio 14 pogodaka.

A još manje da će podebljanjem brojke postati rekorder. Preduvjete je stvorio Mujakić, koji je zaradio crveni karton i domaćine ostavio s deset igrača. Na scenu je stupio Krle. Prvo se u 65. minuti dobro snašao u šesnaestercu za poravnanje rezultata, da bi četiri minute kasnije sjajno pogodio s dvadesetak metara i Slavenu donio vodstvo. Srušio je tako, dakle, jedan zapanjujuć rekord: Hajduku je zabio ukupno 16 pogodaka, koliko nijedan igrač nikome u povijesti Prve lige nije zabio!

Nije, međutim, to bila jedina brojka na koju je Krstanović jučer mogao biti ponosan. Na ukupnoj se ljestvici najboljih strijelaca HNL-a ikad, sa svojim 105. i 106. ligaškim pogotkom, na četvrtom mjestu izjednačio s nekadašnjim Slavenašem Miljenkom Mumlekom! Ni treće se mjesto više ne čini tako nedostižnim. Naime, brončani golgeter HNL-a trenutno je Joško Popović sa 111 pogodaka. Drugi je Igor Cvitanović sa 126, a prvi dobro nam znani Davor Vugrinec sa čak 146 pogodaka. Koliko daleko još može Slavenov Ibrahimović?