Subota, 20. travnja 2024.

Brdski biciklizam // Buhić i Herman na jednom od najvećih i najtežih europskih maratona
B

U subotu, 11. srpnja u Austriji je održan jedan od najvećih i najtežih brdsko-biciklističkih maratona u Europi, Salzkammergut Trophy 2015, na kojem su nastupila i dvojica vozača Biciklističkog kluba Rotor, Branislav Buhić i Siniša Herman. Bio im je ovo drugi uzastopni nastup.

U tri dana koliko traje ovaj događaj, vozači su mogli odabrati nastup jednoj od sedam staza maratona, dužina od 22 do 211 km, te downhill i maraton na monociklu.

Podatak o nastupu od preko 5000 natjecatelja i 1100 volontera dovoljno govori o veličini događaja.

Branislav Buhić nastupio je na najtežem maraton u povijesti kluba te je stazu dužine 211 km i 3900 m ukupnog uspona odvozio za 8:21 sati osvojivši tako vrlo dobro 168. mjesto u kategoriji Men40, dok je u ukupnom plasmanu stazu u nastupu između 1033 natjecatelja završio kao 487.

Siniša Herman nastupio je na stazi 53 km i 1500 m ukupnog uspona, te je u kategoriji M40 osvojio odlično 28. mjesto, završivši stazu za točno tri sata, što je bilo dovoljno za 122. mjesto u ukupnom plasmanu među 1033 natjecatelja koja su nastupila.

Plasman Hermana u prvih 10% u ukupnom plasmanu te 20 minuta brže vrijeme od prošlogodišnjeg izvrstan je doseg i dokaz dobrog rada u klubu, ističu u BK Rotoru.