Brdski biciklizam // Vozači Rotora uspješni na Adria Bike Maratonu Plitvice
B

Prošle nedjelje u Korenici je održano treće izdanje utrke Adria Bike Maraton Plitvice 2015. Bio je to dosa definitivno najveći i najmasovniji brdsko-biciklistički događaj u Hrvatskoj na kojem je startalo oko 1000 vozačica i vozača iz cijele Hrvatske te iz Slovenije i Bosne i Hercegovine.

Za koprivnički Biciklistički klub Rotor nastupili su Siniša Herman, Branislav Buhić, Boris Buhić, Vedran Veršić, Ivan Udorović, Ivica Šurlović, Goran Kvakarić, Davor Karas, Damir Podoreški, Marko Vajdić, Hrvoje Tisaj i Tanja Tisaj.

Posebnost ovog maratona je da se vozi jedan veliki krug od 80 km, ali svatko se može, s obzirom na svoju fizičku spremnost, odlučiti završiti ranije, te su bile ponuđene tri alternativne dužine staza: Small od 33 km, Classic od 50 km i najduža Epic od 80 km.

Kategorije su tradicionalno bile samo tri: žene, muškarci do 45 god i muškarci iznad 45 godina starosti, dok su novčane i ostale nagrade za najbolje bile na najvišem nivou, te je tako pobjednik najduže utrke osvojio između ostalog i 5.000 kn.

Vozači BK Rotor nastupili su u sve tri kategorije, te na sve tri staze.

ŽENE – SMALL 33 km

Tanja Tisaj u svom prvom nastupu na jednoj biciklističkoj utrci, uspješno je završila stazu dužine 33 km i osvojila odlično 11. mjesto do 40 cura koje su vozile.

MUŠKARCI DO 45 GOD – SMALL 33 km

Marko Vajdić 8. mjesto i Boris Buhić 21. mjesto, od ukupno 81 natjecatelja u kategoriji.

MUŠKARCI DO 45 GOD – CLASIC 50 km

Siniša Herman 7. mjesto, Vedran Veršić 9. mjesto, Branislav Buhić 23. mjesto, Hrvoje Tisaj 49. mjesto, Davor Karas 62. mjesto, Damir Podoreški 63. mjesto, Goran Kvakarić 149. mjesto od ukupno 238 natjecatelja u kategoriji.

MUŠKARCI PREKO 45 GOD – EPIC 80 km

Ivan Udorović osvojio je odlično 5. mjesto, a Ivica Šurlović 13. mjesto od ukupno 38 natjecatelja u kategoriji.