12.9 C

Buhinjak i Kuzminski srebrni u Kutini
B

Borci koprivničkog Kluba tajlandskog boksa Samurai osvojili su druga mjesta i srebrne medalje na vrlo jakom 14. međunarodnom kicboxing turniru u Kutini koji je održan prošle subote.

Obojica su nastupila u K-1 načinu kickboxinga, Domagoj Buhinjak u kategoriji seniora do 75 kilograma, a Mateo Kuzminski (koji je inače junior) među seniorima do 81 kilograma.

Buhinjak je u polufinalu pobijedio vrlo iskusnog zagrebačkog borca Aleksandra Nježića koji iza sebe ima preko dvadeset borbi. U teškoj borbi, Buhinjak je pobijedio uvjerljivom sudačkom odlukom 3:0. Nikad bliže Buhinjak nije bio još jednoj pobjedi u finalu, no svjetski prvak u K-1 načinu, slovenac Aleš Zavec bio je bolji tek tijesnom odlukom sudaca 2:1. Borba je bila atraktivna, a publika je klicala i bila na strani manje poznatog našeg borca koji se hrabro suprotstavio svjetskom prvaku.

Kuzminski je do finala imao lakši put. Imao je i dosta sreće jer mu je u polufinalu protivnik predao susret zbog ozljede, a u finalu se borio protiv iskusnog i vrlo kvalitetnog zagrebačkog borca Filipa Jurića. Na žalost, u finalu je Mateo izgubio također tijesnom sudačkom odlukom 2:1.

– Zadovoljan sam nastupima naših boraca. Domagoj je u finalu za malo ‘skinuo’ svjetskog prvaka, a Mateu, kojem je ovo bila tek druga borba u karijeri, do zlata je nedostajalo vrlo malo. Vidjelo se da mu nedostaje iskustva – kazao je trener KTB Samurai Vinko Peharda i zahvalio se koprivničkom Caffe baru Toxic bez kojeg ne bi mogli otići na turnir.

Upravo

FOTO/VIDEO Sudar kombija i automobila u centru grada, policija na mjestu nesreće

Maloprije se dogodila prometna nesreća u centru Đurđevca. Kako doznajemo s mjesta događaja, sudarili su se kombi i osobni automobil....