15.7 C
Utorak, 16. travnja 2024.
podravac - graničar

BURAN VJEČITI DERBI Vlašiček isključen jer je bivšeg trenera Knapića ‘udario nogom u trbuh’, Strajnić Arapu uzeo penal i promašio
B

Dodajmo da je u posljednjim minutama susreta crveni karton dobio i vječno borbeni Željko Topolčić iz redova Graničara, tako da je ukupna suma iznosila četiri pogotka, četiri crvena kartona, devet žutih i pobjeda Picoka.

Vječiti derbi Podravca i đurđevačkog Graničara, ovog puta u Trećoj HNL Sjever, igrao se u subotu u Virju. Tamošnji Sportski park bio je jako dobro popunjen, mnoge je zanimala ova utakmica. Derbiji kao što je ovaj uvijek nose poseban naboj te pobjednik osvaja i ‘više od tri boda’. Tenzije su nerijetko visoke, a ništa drugačije nije bilo ni na ovoj utakmici.

Prvi gol na utakmici zabio je domaćin. Podravac je poveo preko Šignjara u 33. minuti, a taman kad su svi očekivali kraj prvih 45 minuta, vratar Podravca Ramaj napravio je prekršaj za kazneni udarac. Glavni sudac Stjepan Barišić iz Osijeka dodijelio mu je žuti karton i pokazao na kreč.

Trenutak kada je Ramaj napravio penal // Foto: Ivan Balija

Lopte se primio Ivan Nikšić i pogodio u vratarev lijevi kut za izjednačenje. Ramaj je i dalje bio revoltiran dosuđenim, a onda i zabijenim penalom pa je pomoćnom sucu, na čiju je sugestiju glavni dosudio penal, poručio sočnu psovku. Kako stoji u službenom zapisniku utakmice, rekao mu je ‘je*o ti bog mater u usta‘. Pomoćni je odmah to prijavio glavnom koji je Ramaju uručio direktan crveni karton.

Žustro nije bilo samo na terenu. Kako su momčadi krenule iz svlačionica prema terenu, u tunelu je došlo do sukoba između gostujućeg vratara Vlašičeka i domaćeg trenera Knapića. Nakon porječkavanja došlo je i do naguravanja gdje je deblji kraj izvukao Vlašiček koji je dobio crveni karton u tunelu. U službenom zapisniku piše da je Vlašiček isključenje dobio jer je ‘nogom udario suparničkog trenera u trbuh‘. Neslužbena verzija ipak kaže kako nije bilo udaranja nogom, već samo naguravanja, no što je tu je.

Dakle, u drugo poluvrijeme obje momčadi krenule su s 10 igrača. Svaki trener izveo je jednog igrača, a uveo rezervnog vratara.

Igrala se 63. minuta kad je dosuđen penal za Podravac iz Virja. Prvotni izvođač trebao je biti David Arap, najbolji igrač momčadi koji ima iskustvo igranja Prve HNL, no kako su nam navijači rekli, njemu je loptu iz ruku uzeo branič Sanjin Strajnić koji je pod svaku cijenu htio pucati penal i dovesti svoju momčad u vodstvo.

Na njegovu nesreću, rezervrni vratar Picoka, 18-godišnji Jurica Kranjčev pročitao je njegovu namjeru i obranio penal. Ne treba spomenuti kako je to dalo krila Đurđevčanima da pritisnu još jače i pokušaju doći do pobjede.

I uspjeli su. Sedam minuta kasnije gostujuća desetka, Zvonimir Fusić, zabio je 1-2! Primio je loptu u 16 metara, okrenuo se, malo poveo i vanjskim dijelom kopačke pogodio malu mrežicu za vodstvo Graničara!

Virovci su htjeli izjednačiti, no nije im to pošlo za rukom, a sve im je otežao još jedan crveni karton. Pozder je pokupio drugi žuti u 84. minuti, da bi iz tog slobodnjaka još jedan bivši igrač Podravca zapaprio svom nekadašnjem klubu. Igor Sabol namjestio je loptu i neobranjivo pogodio preko zida u rašlje za konačnih 1-3, što se pokazalo konačnim rezultatom.

Dodajmo da je u posljednjim minutama susreta crveni karton dobio i vječno borbeni Zlatko Topolčić iz redova Graničara, tako da je ukupna suma iznosila četiri pogotka, četiri crvena kartona, devet žutih i pobjeda Picoka.

Nakon nepotpunog drugog kola đurđevački Graničar s četiri boda nalazi se na drugom mjestu ljestvice, dok je virovski Podravac posljednji dvanaesti bez bodova. U idućem kolu Virje putuje u Orahovicu kod Papuka, dok Graničar igra kod kuće protiv Virovitice.