20.4 C
Nedjelja, 28. travnja 2024.
Bravo!

Članovi Atletskog kluba Koprivnica nižu same uspjehe, Zara Štefanić osvojila je prvo mjesto na utrci od 500 metara
Č

Treba spomenuti kako su održane i dječje utrke

Proteklog vikenda u Varaždinu održano je pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u polumaratonu u sklopu utrku “29. Joma Varaždinski polumaraton”.

Mušku ekipu Atletskog kluba Koprivnica činili su: Oliver Orešič, Ino Šepec i Nikola Tucković. Ekipa je zauzela izvrsno deseto mjesto.

Kod muškaraca najbrži iz Kluba bio je Oliver Orešić i u kategoriji MS osvojio je 11.mjesto. U istoj kategoriji Nikola Tucković osvojio je 22. mjesto, Ino Šepec 29.mjesto i Mario Martinčić 35. mjesto.

– U kategoriji M40 Nikola Kovačić je osvojio 37.mjesto, Tomislav Cestar je u kategoriji M45 osvojio 29.mjesto i Hrvoje Rupčić u istoj kategoriji 20.mjesto. Zatim, u kategoriji M50 Mirko Antoljak osvojio je šesto mjesto – poručuju iz AK Koprivnica.

Varaždinski polumaraton

Također, medaljama su okitili i Josip Jagarinec koji je osvojio treće mjesto u kategoriji M50 te Zvonko Vrhovski koji je osvojio drugo mjesto u kategoriji M60.

Kod žena najbrža je bila Vanja Rupčić. Ona je u kategoriji Ž40 osvojila sedmo mjesto. Ivana Merc bila je sedma u kategoriji Ž45 dok je Marija Vladušić isto osvojila sedmo mjesto, ali u kategoriji Ž50.

Treba spomenuti kako su održane i dječje utrke.

– U utrci 500 metara za djevojčice 2012./2013. god. najbolja je bila Zara Štefanić koja je osvojila prvo mjesto, dok je Nika Tuckaković osvojila 12. mjesto. Ema Štefanić osvojila je sedmo mjesto u utrci 500 metara za djevojčice 2014./2015.god. – zaključuju iz AK Koprivnica.

[FOTO] BRAVO! Tija Požgaj brončana na Prvenstvu Hrvatske u hodanju na stazi

Jučer se u Zagrebu održalo Prvenstvo Hrvatske na 10.000 metara i hodanje na stazi. Tija Požgaj je u konkurenciji mlađih...