Četvrtak, 2. svibnja 2024.

Dobar nastup županijskih šahista na državnom prvenstvu
D

Najmlađi hrvatski šahisti i šahistice okupili su se na Pojedinačnom državnom prvenstvu do 8 godina, održanom u Sesvetama. Tamo se natjecalo i četvero natjecatelja iz naše županije, a među njima najbolji je uspjeh postigla Petra Kovač, članica kluba Konaki iz Novog Virja. Petra je zauzela četvrto mjesto u konkurenciji od 23 protivnice s osvojenih šest bodova – šest pobjeda i tri poraza.

Među dječacima najbolje se plasirao Antonio Jakrlin iz kluba Stari graničar, Cirkvena, koji je završio na šestom mjestu također sa šest bodova, i to u konkurenciji od 48 natjecatelja. Posebno istaknimo kako je Antonio jedini na turniru pobijedio državnog prvaka, Damiana Vučenovića iz Zadra.

Mladi šahisti iz kluba Koprivnica, Matej Zadro i Josip Rašan, zauzeli su 17., odnosno 20. mjesto s po 5 bodova. Obojici je ovo bilo prvo službeno natjecanje.