15.1 C
Petak, 26. travnja 2024.
Prva ŽNL

Drama nad dramama! Kunovčani ostali kratki za jedan gol, Sloga je jesenski prvak, a slave i Miklinovčani
D

Slijedi nam višemjesečna pauza, no već sad veselimo se proljetnoj borbi vodećeg trojca

Utakmicama u Kunovcu i Novigradu Podravskom završio je jesesnski dio sezone u Prvoj ŽNL. Veći dio njih odigran je jučer i o tome smo pisali, ali nismo se dotakli Đelekovčana, koji su u noćnom terminu s 4:2 bili bolji od društva iz Žabna. Bila je to Osvitu prva jesenska pobjeda na domaćem travnjaku, s kojom su osigurali peto mjesto na ljestvici. Tomislav Radnik je 11.

Također, jučer smo pisali da je Sloga visokom pobjedom u Peterancu skočila na prvo mjesto, ali da ćemo prvaka na polusezoni dobiti nakon što završi dvoboj u Kunovcu. Naime, Bratstvu je trebala pobjeda od četiri pogodaka razlike, a to se činio kao prilično težak posao, jer Lipa, koja je stajala s druge strane terena, igra prilično tvrde utakmice.

Tako je i bilo u prvom poluvremenu, kada pogodaka nije bilo, no Kunovčani su se raspucali u nastavku. Između 50. i 72. minute zabili su tri komada, ali do kraja više nisu tresli mrežu i prezimit će kao drugoplasirani. Ostali su kratki za jedan gol. I Sloga i Bratstvo imaju 33 boda i gol razliku plus 24, ali Ivančani su zabili 37 pogodaka, a Kunovčani 33. Bod iza njih su Molvarci.

U drugom današnjem susretu, Miklinovčani su s malom ulogom favorita doputovali u Novigrad Podravski. Tu ulogu su i opravdali i slavili 0:1. Bila je to Miklinovcu treća pobjeda zaredom, proigrali su otkad ih je preuzeo Žuljić pa će prezimiti na šestoj poziciji, s jednakim bodovnim učinkom kao i peti Osvit. Drava je, pak, odlično ušla u sezonu, ali i neobjašnjivo stala nakon trećeg kola i u konačnici je skupila samo 12 boda. To je dovoljno za treće mjesto na ljestvici, ali odostraga.

Zaostalu utakmicu moraju još odigrati Viktorija i Kalinovac, a nakon nje slijedi nam višemjesečna pauza. Vjerojatno i određene promjene po momčadima, no već sad veselimo se proljetnoj borbi koju će voditi Bratstvo, Sloga i molvarska Mladost, tri ekipe koje su ugurane unutar jednog boda. Vremena za razmišljanje imat će i u Vojakovcu, naročito ako žele ostati u ovome rangu natjecanja.

Općina Legrad

JAVNI POZIV Vlasnici vikendica na Šoderici imaju priliku otkupiti dodatno zemljište za svoje okućnice

Vlasnici parcela i vikendica na Šoderici često su pitali Općinu Legrad o otkupu dodatnog zemljišta za proširenje okućnice. Javni poziv Tako...