14.6 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.
worldskills croatia 2022.

Đurđevački učenici odlični na državnom natjecanju strukovnih škola, Tomislav Fusić osvojio treće mjesto
Đ

Natjecalo se oko 360 najboljih učenika iz 200-injak strukovnih škola

U organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, na Zagrebačkome velesajmu održano je Državno natjecanje učenika strukovnih škola – WorldSkills Croatia 2022., najveći događaj u obrazovanju u Republici Hrvatskoj i najveće natjecanje u ovomu dijelu Europe na kojem su sudjelovali i đurđevački srednjoškolci.

Ove se godine natjecalo oko 360 najboljih učenika iz 200-injak strukovnih škola, uz podršku više od 400 nastavnika u 40 atraktivnih strukovnih disciplina.

Najveći uspjeh Strukovnoj školi Đurđevac donio je Tomislav Fusić (4.b), koji je u kategoriji Izrada programskih rješenja osvojio izvrsno treće mjesto. Tomislav je s ponosom stao na pobjedničko postolje i preuzeo nagrade Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih te sponzora discipline – Visokog učilišta Algebra. Za natjecanje ga je pripremao mentor Tihomir Robotić.

Borna Carek, učenik 4.b razreda, smjer Tehničar za računalstvo, natjecao se u disciplini Administracija IT sustava te osvojio peto mjesto, a za natjecanje ga je pripremao mentor Željko Brček.

Ivan Slaviček, učenik 3.g razreda, natjecao se u disciplini Vožnja motornog vozila te osvojio sedmo mjesto, a za natjecanje ga je pripremala mentorica Maja Gregar.