5.7 C
liga prvaka

Dva lica Podravke u Mađarskoj, slabije drugo poluvrijeme plaćeno porazom od Ferencvaroša
D

Jasno je bilo da Ana Debelić, stup obrane, mora opreznije ući u drugo poluvrijeme no Saračević ne voli kalkuliranje i sve igračice moraju dati sve od sebe. U prvom napadu drugog dijela Ferenvaroš je poveo, ali Podravka je držala priključak.

Erd pored Budimpešte bio je mjesto dogđaja, a vrijeme 15 sati. Upravo tada krenuo je susret trećeg kola grupne faze Lige prvakinja između Ferencvaroša i naše Podravka Vegete. Koprivničke rukometašice u posljednja dva europska susreta imaju poraz i pobjedu, a danas ih je čekao težak susret u vrućoj dvorani mađarske momčadi.

Iznenađenja u domaćem sastavu nije bilo, Zadravec ide na operaciju koljena tako da je Saračević u Europi ostao samo s Anom Turk na desnom krilu.

Prvi napad utakmice imala je Podravka te smo odmah vidjeli krasnu akciju za desno krilo gdje je Turk bila sigurna za 1-0. Igrana je čvrsta utakmica s dugim napadima, Podravkašice su igrale čvrstu i pokretnu obranu, baš kako treba. S igračicom manje Koprivničanke su povele 3-2 nakon sjajne finte Tjaše Stanko, a onda su zabile i za 4-2 kad je Milosavljević bila sigurna sa sedam metara.

U 12. minuti vidjeli smo novu snagu Podravke, brzi centar koji je realizirala Turk za 6-4. Jako, jako dobro otvaranje utakmice od strane Saračevićevih cura pookušao je prodrmati domaći trener time-outom. I uspio je, mini serijom 3-0 Ferencvaroš se vratio na 8-8, ali već u idućem napadu opet se ukazuje Turk i vraća minimalno vodstvo Podravki.

Nastavila se sjajna igra Podravke, otvorilo se i Stanko. Potencijalni problem nastao je u 22. minuti kad je Ana Debelić zaradila svoje drugo isključenje na utakmici, a samo minutu kasnije ista stvar dogodila se i Dragici Džono. S dvije igračice manje Podravka ipak zabija, fantastična Stanko fintom izabacuje domaću igračicu i zabija za vodstvo, da bi Ećimović obranila napad Ferencvaroša za izjednačenje.

Fanatičnu borbu i fokus Podravke gledali smo u prvom dijelu. Dragica Džono minutu i pol prije kraja zaradila je i treće isključenje, odnosno crveni karton. Rezultat je tad bio 17-16 za Podravku, da bi poluvrijeme završilo s neriješenih 17-17.

Jasno je bilo da Ana Debelić, stup obrane, mora opreznije ući u drugo poluvrijeme no Saračević ne voli kalkuliranje i sve igračice moraju dati sve od sebe. U prvom napadu drugog dijela Ferenvaroš je poveo, ali Podravka je držala priključak. Kod rezultata 19-19 sjajnom obranom istaknula se Ećimović. Sjajna je Stanko, zabila je za 20-20 i izborila isključenje domaće igračice.

Neobično, obje momčadi kao da su bolje igrale kad su imale igračicu ili dvije manje. Mađarice su tako u 38. minuti imale vodstvo 23-21 do kojeg su stigle s igračicom manje. Sad je Podravka lovila Ferencvaroš. Primjetno je bilo kako Mađarice veći dio napada fokusiraju na Debelić koja je igrala ipak nešto opreznije.

Fernecvaroš je navalio svim sredstvima na gol Podravke što im se polako počelo isplaćivati u 43. minuti susreta kad su Mađarice vodile 27-22, a nešto kasnije i 29-22. Nažalost, nije to najbolje izgledalo za Podravku koja je u posljednjih 10 minuta ušla sa zaostatkom od šest pogodaka.

Konačan rezultat bio je 37-31 za Ferencvaroš. Klujber je zabila čak 11 pogodaka za Ferencvaroš, dok je Milosavljević utrpala osam komada, Stanko sedam.

Podravka je danas pokazala dva lica, ponajviše zbog brojnih isključenja, što Džono, što Debelić. U drugi dio ušlo se s kočnicom, nesumnjivo je da je teret crvenog kartona koji je visio nad glavom Debelić utjecao na cijelu momčad. Vidjeli smo danas puno dobrih stvari, ništa nije izgubljeno. Mađarska momčad 2. studenog dolazi na uzvrat u Koprivnicu.