5.1 C
Subota, 20. travnja 2024.

Dva pogotka Bilena u pobjedi nad Lokomotivom
D

090120-bilen-mMario Bilen postigao je dva pogotka, a Mateas Delić jednom je bio strijelac u prijateljskoj utakmici Slavena Belupa i zagrebačke Lokomotive, odigranoj u utorak u Medulinu. Farmaceuti su drugoligaša pobijedili rezultatom 3:0, a uz dobru igru propustili su još nekoliko izglednih prilika. Lokomotiva je imala tek jednu šansu, no Pelin je sačuvao svoju mrežu.

Bilen je prvi pogodak postigao već u 9. minuti, glavom je spremio loptu u mrežu nakon prodora i ubačaja Kresingera. Drugi je gol djelo Delića, koji je solo-akciju po lijevoj strani okrunio pogotkom u lijevi kut, a konačnih 3:0 postavio je Bilen, dalekometnim udarcem s oko 35 metara. Slaven Belupo će u Medulinu imati još dvije provjere, u četvrtak sa slovenskim Primorjem i u subotu s drugoligašem Istrom 1961.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – LOKOMOTIVA 3:0 (1:0)

MEDULIN – Glavno igralište hotela Medulin. Gledatelja 50. Sudac: Bezelj. Pomoćnici: Rukljač i Mandić (svi iz Pule).

SLAVEN BELUPO: Pelin, Jakšinić (od 72. Jajalo), Kokalović, Maras, Rožman, Nynkeu, Filipović, Pavec, Bilen (od 67. Poredski), Delić, Kresinger (od 76. Gregurina). TRENER: Mile Petković.

LOKOMOTIVA: Vidaković (od 31. Hendija), Renić, Bagarić, Mesarić, Pazman, Sopić, Maleš, Havojić, Poljak, Martinec, Vidović (II. poluvrijeme: Hendija (od 60. Bošnjak), Špoljarić, Herceg, Samardžija, Jelić, Čanić, Matanović, Kvrgić, Šola, Grizelj, Kantokić). TRENER: Ilija Lončarević.

STRIJELCI: 1:0 Bilen (9), 2:0 Delić (53), 3:0 Bilen (63).