7.1 C
Okreću se Kupu i Prvenstvu

EUROPA LIGA Koprivničanke časno ispale od Dunaree, iduće sezone očekujemo jaču Podravku
E

Ipak, nakon 60 minuta igre, domaće su rukometašice potvrdile da su zasluženo u polufinalu.

Veliki “poguranac” dale su Podravkašice ekipi Dunaree u prvom poluvremenu prve utakmice četvrtfinala Europa lige u Koprivnici. Odlično drugo poluvrijeme to nije uspjelo ispraviti i put Rumunjske su na današnji uzvrat otišle s minus šest golova (26:32).

Nemoguća misija, makar u sportu ništa nije nemoguće. Ipak, nakon 60 minuta igre, domaće su rukometašice potvrdile da su ipak zaslužile prolaz. Tri poluvremena u kakvom-takvom egalu, no prvo poluvrijeme u Koprivnici bilo je kobno za Podravku.

Dunarea je domaćinski ušla u utakmicu, povela 5:1 nakon osam minuta, uz mali sudački poguranac i sedmerac kod 2:1 koji je u najmanju ruku bio upitan. Koprivničanke nisu uspijevale nikako probiti obrambeni blok. Podravkašice su pokazale zube i uz nekoliko dobrih ackija, dva gola Larisse Kalaus te obrane stigle na 5:4. Domaći trener morao je zvati time-out kod 8:8 u 19. minuti. Podravka je počela igrati odlično, uzvratile su naše cure domaćim igračicama malo žešćom obranom. Isplatilo se to do kraja poluvremena, Šimara kontrom zaključuje prvi dio i Podravka na odmor ide s vodstvom 10:12.

Europa liga
Detalj s utakmice u Rumunjskoj // Foto: RK Podravka

Na početku drugog poluvremena, gol za gol, u 47. minuti 14:16. Gomes i Ježić potom vraćaju Dunareu u egal. Zadravec i Šimara na polovici nastavka ponovno “guraju” Podravku u prednost plus dva, 17:19. Zatim 18:20, a onda Gomes s dva pogotka poravnava na 20:20. Nakon podosta vremena Dunarea je uspjela ponovno doći u vodstvo u 48. minuti preko Liščević 23:22. I onda slijedi raspad Podravke, kad je već bilo jasno da je prednost nedostižna. Usto i Serban se na golu domaće ekipe baš razbranila.

Nekoliko grešaka u napadu i eto Dunaree na 24:22 u 55. minuti. Na kraju Dunarea – Podravka 26:25.

Podravki sad ostaje okrenuti se domaćem Kupu i prvenstvu u kojem imaju veliku prednost pred Lokomotivom i povratak naslova u Koprivnicu je gotovo pa riješena stvar. S obzirom na neka već dogovorena pojačanja za iduću sezonu, ali i poneka o kojima se tek “šuška”, čini se kako će Podravka u Europi biti mnogo konkurentnija.