Obrana izludila gošće

[FOTO] EUROPA LIGA Podravkašice izborile četvrtfinale Europa lige, Praktiker nemoćan
[

Sljedeću utakmicu Podravka igra iduću subotu, gostuje u danskoj kod Nykobinga.

Rukometašice Podravke Vegete na svom su terenu u dvorani J. S. Bepo danas ugostile trećeplasiranu ekipu mađarskog Praktiker-Vaca. Igrala se Europa liga, 5. kolo, a domaće su igračice pobjedom 27:24 (13:9) osigurale prolazak u četvrtfinale.

Čvrsta obrana

Šenvald je otvorila utakmicu pogotkom s crte u prvom napadu. Uzvratila je na gotovo identičan način Bordas 1:1. Uslijedila je serija neuspješnih napada s obje strane, da bi Csire dovela gošće u prvo vodstvo 1:2 nakon pet minuta. U prvih deset minuta izrazito čvrsta i borbena utakmica s malo izrađenih prilika u napadu. Obrane su s obje strane na razini. Na semaforu 4:3, vodstvo za Podravku pogotokom Šimare.

RK Podravka
Tribine su bile dobro popunjene // Foto: Ivan Balija

Šenvald u 12. minuti vodi Podravku do plus dva (5:3). Uz obranu Bešen i brzu kontru te isključenje Csikos, Koprivničanke s igračicom više odlaze na 6:3 (Mamić). Do polovice prvog dijela Mađarke uspijevaju održati priključak s dva brza gola. Domaće su se igračice razigrale, Bešen zatvorila vrata i u 20. minuti 9:5 za Podravku. A. Pandža iz daljine u 23. minuti povisuje na 11:6, dosad najveću prednost na utakmici. Pet minuta do kraja 11:8, pa 11:9 – dva gola u nizu nakon time-outa Obrvana. Nasreću Podravkina obrana danas igra jednu od boljih partija pa se na odmor odlazi s 13:9.

RK Podravka
Danas je obrana bila ključ, no cure su i u napadu odradile dobar dio posla // Foto: Ivan Balija

Podravkina obrana nastavlja čvrsto i u drugo dijelu. Franušić povisuje na 14:9, a gošće postižu gol tek nakon pet minuta i smanjuju na minus četiri. Herbert je prisiljen zvati time-out nakon dvije brze kontre Podravke koja preko Katarine Pandže i Šimare odlazi na 16:10. Pandža uz Bešen (sedam obrana) prvo je ime susreta sa šest postignutih golova.

Pad u nastavku

Gol za gol, a potom pad Podravke. Umjesto Bešen na gol je stala Tucaković. Uslijedile su minute nervoze u domaćim redovima, raspucala se Kuczora, obrana je popustila i eto Praktikera u 48. minuti na 21:18. Jako bitan gol u 50. minuti Larisse Kalaus za 22:18 iz kontre, kao i neprisiljena greška Bordas u nastavku šutom iznad gola.

Praktiker je na minus tri lovio rezultat, Herbert se odlučio na igru bez golmanice pa je priliku iskoristila Tucaković i preko terena povisila na 23:19 u 54. minuti. Tri minute prije kraja opet Larissa, pogodak za 25:21. Šenvald novim golom za 26:22 u 59. minuti otklanja sve sumnje. Podravka uzima dva boda i osigurava prolazak u četvrtfinale.

RK Podravka
Odlična atmosfera i nova pobjeda za Podravku // Foto: Ivan Balija

Za Podravku Vegetu su danas u zapisniku utakmice bile: Tucaković, Bešen, Galinec, Zadravec, Vuković, K. Pandža, Popović, Franušić, Đelekovčan, L. Kalaus, D. Kalaus, Šenvald, Šimara, Vuljak, A. Pandža, Mamić. Kod Gošći trener Herbert u Koprivnicu je doveo sljedeće igračice: Csizmadiju, A. Ballai, Csikos, Ferenczy, B. Ballai, Bukovszky, Kovacs, Gyori, Such, Marincsak, Kurucz, Banfai, Csire, Bordas, Kuczora, Kovalcsik.

RK Podravka
Europa liga se nastavlja

Dodajmo i da sljedeću utakmicu, zadnju grupne faze, Podravka igra u gostima kod danskog Nykobinga. Susret je najavljen za subotu 17. veljače u 16 sati. Praktiker-Vac će igrati dan kasnije, kod kuće u 14 sati.