12.9 C
S GOSTOVANJA SLAVENA U SPLITU NIŠTA NOVO

Farmaceuti opet “pokisli” na Poljudu, Hajduk ih nokautirao u šest minuta

Hajduk je nastavio tradiciju osvajanja lakih bodova protiv Farmaceuta na svojoj ljepotici

Slaven Belupo opet ništa konkretno nije napravio na gostovanju na Poljudu i Hajduk je, bez obzira što u sastavu nije bilo Marka Livaje, nastavio tradiciju osvajanja lakih bodova protiv Farmaceuta na svojoj ljepotici. Splićani su doslovno nokautirali Slavenaše u šest minuta i uvjerljivom pobjedom 4:0 izašli iz mini krize koja ih je tresla na startu drugog dijela sezone.

Momčad Mislava Karoglana zagospodarila je terenom od samog početka, dok Ferenčinini “pulenovi” u prvih 45 minuta nisu imali nijedan udarac prema domaćim vratima. Srećom za Farmaceute početni pritisak “bili tići” nisu pretvorili u pogodak.

Odmah u četvrtoj minuti Hajduk je stvorio stopostotnu priliku. Brekalo i Moufi su izigrali gostujuću obranu, a potonji je povratnom loptom pronašao Kalinića čiji je udarac sa sedam metara pogodio požrtvovnog Pllanu. I u 11. minuti Farmaceuti su opasno živjeli, a ovaj put je Agbekpornu pravovremeno “uklizio” i blokirao udarac Kalika.

Nakon očekivanog početnog pritiska Splićana Slaven je “umrtvio” susret sve do 36. minute, a onda je domaćin opet dvaput opasno zaprijetio. Pokušaj Sahitija završio je u bloku, dok je Kalik iskosa s 15 metara bio zamalo neprecizan pa se rezultat nije mijenjao.

I kad su već svi u mislima bili na predahu, u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Kalinić je iskoristio opuštenost gostujuće obrane. Ubačaj Krovinovića Kalinić je proslijedio do Brekala koji mu je odmah vratio loptu, a on je podsjetio na svoje najbolje dane i majstorski poluvelojem s 13 metara pogodio donji desni kut za 1:0.

Na početku nastavka Hajduk je odveo susret u mirne vode jer se Slaven malo otvorio i Splićani su vrlo brzo iskoristili sve slabosti gostujuće obrane. Sahiti se u 48. minuti prošetao kroz obranu Farmaceuta i nesebično poslužio Brekala koji je odmjerenim udarcem s 12 metara postigao svoj prvijenac u bijelom dresu za 2:0. Slaven se nakon toga totalno raspao i u 51. minuti još jednu asistenciju Sahitija Kalik je pretvorio u 3:0.

U 67. minuti Sahiti je upisao i treću asistenciju. Ovaj put je majstorski “vanjskom” izbacio zadnju liniju Farmaceuta, a njegovu loptu s “očima” mladi Čuić s lakoćom je pospremio u mrežu za svoj HNL i prvijenac u dresu Hajduka i konačnih 4:0.

Nakon toga Farmaceuti su pokušali doći barem do počasnog gola, ali dva udarca Ortiza nisu imala potrebnu preciznost i mreža Lučića ostala je netaknuta. Suašk se, pak, na drugoj strani pobrinuo da u njegovoj mreži ne pukne petarda. U 86. minuti Čuić se našao u izglednoj prilici, ali je Slavenova “jedinica” bila na visini zadatka. Na ulasku u sudačku nadoknadu Slaven je imao svoju jedinu stopostotnu priliku. Elez je pogriješio i gurnuo u mat poziciju Mioča, ali ni najbolji igrač Farmaceuta nije bio raspoložen i njegov udarac s deset metara završio je pokraj lijeve vratnice.

HAJDUK – SLAVEN BELUPO 4:0 (1:0)

STRIJELCI: 1:0 Kalinić (45+2), 2:0 Brekalo (48), 3:0 Kalik (51), 4:0 Čuić (67).

HAJDUK (4-2-3-1): Lučić – Sigur, Uremović, Šarlija (od 71. Elez), Moufi (od 57. Hrgović) – Kalik (od 57. Kleinheisler), Krovinović – Sahiti (od 71. Dajaku), Pukštas, Brekako – Kalinić (od 52. Čuić). TRENER: Karoglan.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Bosec (od 80. Krušelj), Pllana, Boras (od 72. Međimorec), Štefulj – Agbekpornu, Lepinjica (od 60. Šuto) – Nongh, Mioč, Caimacov (od 46. Liber) – Štrkalj (od 60. Ortiz). TRENER: Ferenčina.