9.9 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.
Hrvatski Telekom Prva liga

Farmaceuti pali u Osijeku bez ispaljenog metka, Lopa sam pobijedio Slaven

Slaven Belupo gostovao je danas u Osijeku na Gradskom vrtu u potrazi za novim bodovima i dobrom formom. Ivković je na raspolaganju imao sve igrače osim Mendya, dok Zekić nije mogao računati na Grezdu i Škorića, te Bočkaja kojeg je sam suspendirao. Bio je ovo susret 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Osijek je uoči ovog susreta bio četvrtoplasirana momčad lige, dok je Slaven na šestom mjestu s tri boda manje od Intera iz Zaprešića. Kao favorit u ovaj susret ušla je domaća ekipa Osijeka, a na tribinama se skupilo 2125 gledatelja.

Farmaceuti su se i Osijeku oslonili na kontre i polukontre. Mogli su Koprivničanci povesti da je Musa imao više koncentracije kada je promašio gol s nekoliko metara. Prvo poluvrijeme ipak je pripalo domaćinu, a terensku nadmoć materijalizirao je Lopa sretnim golom u 45. minuti prvog poluvremena. Osijek je poveo 1-0.

U drugom poluvremenu prijetio je Osijek preko desne strane i aktivnog Grgića, međutim bez efekta. Sjajnu priliku imao je Ivanovski da poravna rezultat, međutim udarac je bio mlitav i otišao je široko od gola Malenice. Kazna je stigla u sljedećem napadu Osijeka, Lopa je nanizao Slavenaše i navukao Godu na prekršaj u 16 metara. Opravdano dosuđeni jedanaesterac realizirao je Mirko Marić za 2-0. Treći gol u mreži Slavena bljesnuo je u 85. minuti kada je jedan ubačaj Božo Musa skrenuo u vlastitu mrežu i postavio 3-0.

U idućem kolu Slaven Belupo dočekuje Rijeku u Koprivnici.

OSIJEK: Malenica – Barišić, Milović, Barać, Grgić, Hajradinović, Mudražija, Mioč, Šorša, Lopa, Marić, još su igrali: Šimunec, Pilj, Ejupi.
TRENER: Zoran Zekić

SLAVEN BELUPO: Marković – Goda, Ivanovski, Musa, Kitanovski – Puclin, Vidović, Brezovec – Delić, Ivanovski, Doležal, još su igrali: Šarlija, Trebotić, Bouadla.
TRENER: Tomislav Ivković

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo, 18 sati

Osijek – Slaven Belupo 3-0

Nezgoda

UPRAVO Policija u centru Koprivnice, provodi se očevid kraj pošte

Lakša prometna nesreća dogodila se maloprije u centru Koprivnice. Policija je na mjestu događaja i provodi očevid, a kako neslužbeno...