7.6 C

Farmaceuti se raspucali u Gojancu, četiri gola Nikole Raka

Slaven Belupo u utorak je ostvario visoku pobjedu u prijateljskoj utakmici odigranoj u Gojancu kraj Varaždina.

Farmaceuti su sa čak 11:0 svladali varaždinskog županijskog prvoligaša Plitvicu i tako (barem malo) podigli samopouzdanje uoči prvenstvene utakmice s Istrom 1961 koja je na rasporedu u subotu u Koprivnici.

Zanimljivu je momčad izveo trener Ivan Katalinić u prvom poluvremenu, u obrani su bili Purić, Grgić, Edson i Melnjak, u vezi Gregurina i Čanađija, ispred njih Rak, Brlek i Delić, a u napadu Novinić. Možda je to ujedno i početna jedanaestorica za dvoboj s Puljanima.

Najefikasniji je bio Nikola Rak sa četiri pogotka u punoj minutaži. Po dva gola zabili su Novinić i Filipović, a jednom su strijelci bili Haračić i Glavica.

Izostali su ozlijeđeni Matoš i Roskam.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

PLITVICA – SLAVEN BELUPO 0:11 (0:5)

GOJANEC – Igralište Plitvice. Gledatelja 200. Sudac: Pavlić (Varaždin).

PLITVICA: Kos, V. Horvat, Đurasek, M. Horvat, J. Melnjak, J. Horvat, M. Horvat, Behin, Črnila, M. Pomper, Ister (još su igrali: D. Pomper, N. Melnjak, Kocijan). TRENER: Drago Posavec.

SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Grgić, Edson, Melnjak, Čanađija, Gregurina, Rak, Brlek, Delić, Novinić; drugo poluvrijeme: Pelin, Plazanić, Pranjić, Bagarić, Geng, Bukovac, Crepulja, Glavica, Rak, Filipović, Haračić). TRENER: Ivan Katalinić.

STRIJELCI: 0:1 Novinić (16), 0:2 Rak (22), 0:3 Rak (32), 0:4 Novinić (38), 0:5 Delić (43-11 m), 0:6 Haračić (60), 0:7 Rak (68), 0:8 Filipović (75), 0:9 Glavica (80), 0:10 Rak (83), 0:11 Filipović (85-11 m).