13.7 C
Subota, 4. svibnja 2024.

Filip Verčević i Filip Picer prvi na Međunarodnom turniru u Češkoj

Sedmero hrvača Podravke pod vodstvom trenera Renata Begovića i Ivana Lončarića protekloga vikenda nastupilo je u češkom gradu Kladnu na jakom Međunarodnom turniru «Lidice OPEN 2012.» organiziranom za uzraste mlađih i starijih dječaka i djevojčica u hrvanju grčko-rimskim, odnosno slobodnim načinom.

U konkurenciji preko 350 hrvača iz Poljske, Slovačke, Austrije, Italije, Mađarske, Slovenije, Češke i Hrvatske podravkaši su kući donijeli pet odličja – dva zlatna, jedno srebrno i dva brončana.

Najuspješniji bio je Filip Verčević koji je bez imalo poteškoća pobijedio sve svoje protivnike i osvojio prvo mjesto u kategoriji do 32 kilograma. Prvo mjesto osvojio je i Filip Picer nastupom u kategoriji do 30 kategorijama.

„Za dlaku” je prvo mjesto pobjeglo i Ivanu Špernjaku koji je u najtežoj kategoriji, kategoriji do 100 kilograma bio je drugi. Stefan Ostojić bio je također drugi, u kategoriji do 35 kilograma, dok je odličje brončanog sjaja osvojila Erin Begović u kategoriji djevojčica do 34 kilograma.

Nažalost, do medalje nije došao Domagoj Džanko koji je već dobivenu borbu za treće mjesto izgubio u samoj završnici.

Luka Zobec u kategoriji do 35 kilograma ostao je bez plasmana. Naime imao je samo jednu borbu koju je izgubio, a kako se njegov protivnik u slijedećoj fazi natjecanja ozlijedio i odustao od daljnjeg natjecanja, Luka više nije imao mogućnost da kroz repasaž borbe dođe do medalje odnosno boljeg plasmana.