7.1 C

Filip Verčević prvak Hrvatske, Zobec i Erak viceprvaci, Nogiću bronca

Prvenstvo Hrvatske u hrvanju grčko-rimskim načinom za uzraste mlađih dječaka rođenih od 2000. do 2002. godine održano je protekle subote u Brezovici u odličnoj organizaciji domaćina, Hrvačkog kluba Hrvatski Dragovoljac.

U konkurenciji 159 mlađih dječaka iz 22 hrvatska kluba 13-člana ekipa Podravke s jednom zlatnom, dvije srebrne i jednom brončanom medaljom te jednim plasmanom na peto mjesto u ukupnom plasmanu klubova zauzela je vrlo dobro četvrto mjesto.

Točno pet godina i osam mjeseci napornog treniranja trebalo je Filipu Verčeviću da s obzirom na godine dobije priliku da po prvi put nastupi na službenom Prvenstvu Hrvatske.

Prvu priliku iskoristio je na najbolji mogući način, naime u kategoriji do 33 kilograma bio je uvjerljiv te se i više nego zasluženo okitio naslovom prvaka Hrvatske.

Za prvo mjesto trebale su mu četiri pobjede i to nad Adrianom Žiljakom iz Sesvetskog Kraljevca, Juricom Filipovićem iz Slatine, Filipom Picerom iz Podravke te Jurajom Ivićem iz Sesvetskog Kraljevca.

U istoj kategoriji Filip Picer osvojio je peto mjesto. Nakon teške polufinalne borbe s klupskim rivalom Verčevićem koja je protekla u tri vrlo neizvjesne runde, Picer se toliko iscrpio da je bio dekoncentriran u borbi za treće mjesto i olako ispustio priliku da bude brončani.

U kategoriji do 36 kilograma Luka Zobec osvojio je drugo mjesto, pobijedio je Josipa Čičića iz Zagreba i Kristijana Rebića iz Slatine dok je u finalu izgubio borbu od Luke Prihistala iz Bistre.

U kategoriji do 40 kilograma nastupila su trojica hrvača Podravke. Luka Dukić je izgubio od Antonia Vočanca iz đurđevačkog Picoka, a Arnaut Bedeković od Mihaela Galovića iz Sesveta. Kako njihovi protivnici nisu ušli u finale, i njima je bilo onemogućeno da se za medalju bore kroz repasaž.

Alen Nogić u istoj je kategoriji osvojio treće mjesto. Pobijedio je Marka Zečevića iz Sesvetskog Kraljevca i Patrika Milašinovića iz zagrebačkog Metalca. Polufinalnu borbu protiv Matije Selimovića iz Bistre je izgubio iako je većinu meča bio znatno bolji. U finalu repasaža, u borbi za treće mjesto pobijedio je Marka Nikolića iz Metalca.

Zbog 30 dag viška na službenoj vagi Neven Ožegović iz kategorije do 40 kilograma otišao je u višu, kategoriju do 44 kilograma. Iako tek početnik, dobro se snašao i s gotovo četiri kilograma težim protivnicima, prvu je borbu pobijedio Luku Joka iz Zagreba, no sljedeću je izgubio od Andrije Knezovića iz Slatine. Njegov protivnik nije ušao u finale, pa je za Nevena natjecanje završilo plasmanom na deveto mjesto u kategoriji.

Dario Svalina i Jurica Mihoci nastupili su u kategoriji do 49 kilograma. Svalina je izgubio od Vinka Prodanovića uz zagrebačke Like, dok je Mihoci izgubio od Lovra Ivanovića iz Zagreba. Njihovi protivnici nisu ušli u finale pa je natjecanje Svalina završio na 14., a Mihoci 17. mjestu.

Matej Sršić u kategoriji do 54 kilograma zauzeo je deveto mjesto. Natjecanje je započeo pobjedom nad Ivanom Jurkovićem iz Slatine. U kasnijoj fazi natjecanje je za njega završilo nakon poraza od Marka Davidovića iz Zagreba.

Stjepan Šimunić i Sebastijan Fabuš nisu ušli u borbe za plasman jer su svoje borbe na početku natjecanja izgubili. Šimunić je poražen od Ilije Brkna iz Metalca, a Fabuš od Frana Rukljače iz varaždinske Vindije.

Najteži podravkaš na ovom natjecanju, Luka Erak, nastupio je u kategoriji do 65 kilograma. Erak je pristupom i borbenošću oduševio trenere koji su ga vodili, a njegova borbenost na kraju mu je donijela srebrno odličje.

Pobijedio je Nikolu Vrbaslija iz Metalca i Matea Grlića iz Zagreba, dok je finalnu „za dlaku” izgubio od Sebastijana Petrača iz Vindije. Hrvače su u Brezovici pratili treneri Renato Begović, Darko Frankol i Vedran Blažeković.

Dobro je znati

Prijatelji s povlasticama su posebna kategorija ljubavnika, evo koja pravila treba odrediti

Ovo je najvažniji dio. Dobar prijatelj je netko tko vas dobro poznaje i s kim možete biti iskreni, zato...