6.5 C
Srijeda, 24. travnja 2024.
prva hnl

FOTO Bilo je lijepo dok je trajalo! Europa sve dalje od Koprivnice, greške obrane i vratara Sušaka Rijeka skupo naplatila i otišla na plus sedam

Krstanović je zabio minutu nakon što je ušao u igru, a bio mu je to 123. gol u HNL-u

Tri utakmice, tri pobjede. Rezime je to ovosezonskih okršaja Slavena i Rijeke, koji ide u korist koprivničkom prvoligašu. Drugim riječima, Farmaceuti ove sezone protiv Riječana imaju stopostotan omjer i u tom pozitivnom kontekstu, gledano iz koprivničkog kuta, čekala se današnja utakmica.

Vrlo važna, jer Slavenu je, realno, igrala samo pobjeda ako želi ostati u utrci za pozicijama koje vode u Europu, s obzirom na to da je Osijek već otišao na plus pet, a Rijeka je uoči dvoboja bila na plus četiri. Sad je, nažalost, na plus sedam, što znači da je Koprivnicu danas napustila s tri boda na kontu. Bilo je 1:3, a slavenaše su skupo koštale pogreške s početka dvoboja.

Oni koji su na utakmicu kasnili nepunu minutu, propustili su prvi pogodak i jedan od najbrže ikad viđenih u Koprivnici. Naime, igrala se 37. sekunda, kada su gosti zatresli mrežu neopreznog Sušaka. Točnije, grešku obrane Slavena, koju je iskoristio Ampem i iskoristio poklon bon. Bio je to hladan tuš za slavenaše, ali i domaću publiku koja se ovaj put okupila u pristojnom broju. S druge strane, više od 100 pripadnike riječke Armade neočekivano rano slavilo je vodstvo svoje momčadi.

Slaven Belupo - Rijeka

Točno 20 minuta kasnije slavili su gosti i drugi gol. Ponovno je jedan od krivaca bio Sušak, koji nije najbolje reagirao na udarac iz slobodnjaka, lopta se odbila, došla do Frigama, koji ju je proslijedio do Hodže, a ovaj ju je bez problema zakucao u mrežu. Već u tim trenucima bilo je jasno da će slavenaši večeras teško do boda, a kamoli sva tri.

Ipak, predaje nije bilo, Zekićeva momčad nakon toga je preuzela kontrolu igre, prijetio je Hoxha u 26. minuti i Božić dvaput glavom pred kraj poluvremena, no Labrović se pobrinuo da gosti čiste mreže odu na odmor.

U drugi dio Zekić je krenuo s dvije promjene. Manaja i Crnca zamijenili su Perošević i Krstanović i to je odmah urodilo plodom. Nakon nepune dvije minute na travnjaku nepoderivi Krle smanjio je na 2:1. Nogom je loptu zakucao u gol, nakon što ga je Bosec pronašao na otprilike 11 metara. Krstanoviću je to 123. gol u HNL-u.

Utakmica je nakon toga živnula, igralo se prilično otvoreno i bilo je nekoliko prilika s obje strane, ali su oba vratara imala pritom dosta sreće tako da se u posljednjih 15 minuta utakmice ušlo s golom prednosti gostiju. No i to se ubrzo promijenilo. Naime, samo tri minute kasnije Rijeka se ponovno vratila na dva gola prednosti, ovaj put preko Frigana, svog najvrjednijeg eksponata. Tu je utakmica, nažalost, bila riješena, a to je, ujedno, bio i konačni rezultat.

Drugi je ovo uzastopni poraz Slavena, koji je sada pao na šesto mjesto. Ima bod manje od Istre, jedan više od Varaždina i dva od Lokomotive. S druge strane, treća Rijeka otišla je na plus sedam, Osijek na plus pet i europske ambicije naglo su splasnule. Bilo je lijepo dok je trajalo…

Do kraja prvenstva ostala su samo četiri kola, a u sljedećem Slaven gostuje u Gorici, koja igra u sjajnoj formi. Ta utakmica igra se u subotu u 17 sati, nakon čega u Koprivnicu dolaze Lokomotiva (12.5.) i Hajduk (19.5.), dok za kraj slijedi gostovanje kod Istre.