7.1 C
Subota, 27. travnja 2024.
praznik nogometa

FOTO Bravo! Domaći dečko Nikola Jambor zabio za veliki remi, Dinamo s bodom može biti i zadovoljan

Na redu je gostovanje kod Osijeka. Igra se iduće subote u istom ovom terminu

Dobre jesenske igre nogometaši Slavena nisu uspjeli pretočiti u proljetni dio sezone. Remi uz lošu igru u Puli i poraz u Varaždinu nikoga nisu zadovoljili, Zekić je naglasio kako su mu pojedinci pročitani, a neki i u lošoj formi, a pred njima je bio okršaj protiv prvaka. Dinamo je došao u Koprivnicu, gdje se u posljednje vrijeme osjeća kao kod kuće, a i ovosezonski dvoboji dokazali su kolika je prednost na njegovoj strani. Naime, Farmaceuti su u dvije utakmice primili čak devet komada, zabili dva, stoga je bilo jasno tko je danas favorit. Tu ulogu Dinamo nije opravdao, završilo je 1:1, a bolji je bio domaćin.

Inače, utakmica je imala zanimljivu uvertiru. Prvo u ulaznicama, koje su za neke preskupe pa je u najavi bio i bojkot BBB-a, no nakon što se našao kompromis, sve je iznenadio odlazak Kvržića dan uoči utakmice. Mimo toga, Zekić je najavio neke promjene tako da su se u početnom sastavu našli Manaj kao najveće iznenađenje te Talys i Tepšić, koji u prva dva kola nisu igrali.

Slaven Belupo - Dinamo Zagreb

Što se, pak, tiče utakmice obilježio ju je jak vjetar i izrazito hladno vrijeme, ali i rani pogodak Dinama. Naime, igrala se treća minuta kada je Drmić opalio s 15-ak metara i lijepo pogodio gornji lijevi kut nemoćnog Čovića. Nakon toga, u sljedećih pola sata, otprilike 2000 gledatelja, koliko ih se okupilo na jedinoj tribini, vidjelo je malo toga. A tada iznenađenje za hrvatskog prvaka. jednu prilično neopasnu akciju domaćina Jambor je zaključio pogotkom. Milimetarski precizno gađao je s ruba 16 metara i pogodio malu mrežicu Livakovića. Bio je to i konačan rezultat nakon prvih 45 minuta.

Sličan, skroman nogomet gledali smo i u početku drugog poluvremena, a prvu pravu priliku vidjeli u 61. minuti. Kombinirali su Manaj i Crnac, ovaj prvi je asistirao, drugi prošao čak i Livakovića, ali otišao je previše u stranu pa je Dinamov branič njegov udarac izbacio u korner. Iako je Petković nakon toga ušao u igru, Slaven je u tim trenucima bio bolji, prijetio je iz polukontri, a jednu je imao i Hoxha u 68. minuti. Lijepo je prošao po lijevoj strani i pucao s 20-ak metara, no taj udarac nije bio precizan i lopta je otišla nekoliko metara iznad grede. Šteta, mogao je proigrati i Talysa koji je dolazio u punom sprintu.

Pet minuta nakon toga, prigoda Dinama, no ‘zakuhali’ su si je slavenaši. Jedan prizeman ubačaj Božić je nespretno zahvatio i umalo svladao svog vratara, koji je ostao ukopan na crti. Lopta je prošla tik uz vratnicu, ako je nije i ‘lizala’. Označilo je to, ujedno, i pritisak Dinama, jer do kraja je ostalo samo 15 minuta. Međutim, sljedeću priliku opet su imali domaćini. Hoxha je ponovno prošao po lijevoj strani i povratnom loptom idealno odigrao Krstanovića, koji je upropastio veliku priliku. Poslao je loptu nebu pod oblake. U nadoknadi je pucao i Kocijan, ali utakmica je završila 1:1.

S ovim bodom slavenaši su vratili četvrtu poziciju, imaju bod više od Istre i Varaždina. Za tjedan dana čeka ih novi, teški izazov. Naime, odlaze na noge Osijeku, koji je danasizgubio od Lokomotive 1:0. Ta utakmica igra se iduće subote u 17.10 sati i bit će to zadnje gostovanje Koprivničanaca na Gradskom vrtu, jer se Osijek od iduće sezone seli na novi stadion na Pampasu.