6.5 C
Golijada i iznenađenja nije nedostajalo u kupu

FOTO Carevdar kreirao preokret protiv Picoka, Bojovnik razmontirao Panoniju, a Prekodravac utrpao devet komada Kunovcu

Danas je odigrano peto kolo županijskog nogometnog kupa. Naslov prvaka brani Borac iz Imbriovca koji će se u natjecanje uključiti u kasnijoj fazi. Četvrtoligaši Podravac, Mladost Kloštar Podravski i Graničar Đurđevac uključili su se u natjecanje, a protivnici su im bili redom Podravec, Miklinovec i carevdarska Mladost.

Najveće iznenađenje priredila je upravo carevdarska Mladost izbacivši Graničar iz Đurđevca rezultatom 2-1. Picoki su poveli pa promašili jedanaesterac, da bi Carevdar preokretom došao do pobjede.

Kalinovac je na svom terenu dočekao Osvit te izgubio 2-3 u posljednjoj minuti. Molve su gostovale u Glogovcu kod Rudara te pobijedile rezultatom 1-4, a Drava Novigrad Podravski dočekala je Ferdinandovac, rezultat je nakon 90 minuta bio 0-4. Zanimljivo je kako se ove dvije ekipe sastaju i za vikend u prvenstvu.

Tehnika je vodeća u svojoj ligi, dok je Tomislav Drnje u vrhu Prve županijske. Upravo su se ove momčadi susrele danas u kupu na umjetnom terenu Gradskog stadiona, a s(p)retnija je bila momčad pobijedivši 1-4. Podravac je svladao Podravec u Torčecu rezultatom 1-4, dok je Starigrad gostovao u Žabnu kod tamošnjeg Tomislava gdje je nakon penala prošao. Nakon 90 minuta rezultat je bio 1-1, a Starigrad je nakon penala slavio 4-5.

Mladost iz Kloštra Podravskog dočekala je Miklinovec i svladala ga 12-0. Panonija iz Peteranca putovala je u Mokrice Miholečke na noge Hrvatskom Bojovniku i izgubila s ogromnih 12-0, a Sloga iz Koprivničkog Ivanca ugostila je hlebinsku Lipu te izbacila nakon penala. U regularnom dijelu rezultat je bio 3-3, da bi na jedananesterce bili sigurniji domaćini koji su dobili 5-4.