9.6 C
Uvjerljiva Lokomotiva

FOTO Debakl Slavena Belupa na oproštaju od navijača

Zagrebačka Lokomotiva pobijedila je u Koprivnici domaći Slaven Belupo s 3:0. Pogotke vrijedna tri boda kojima gosti ostaju u igri za Europu postigli su Andrijašević, Grezda i Marić.

Uoči same utakmice kapetan Mateas Delić i Vedran Purić iz ruku sportskog direktora Josipa Omrčena Čeke primili su prigodne darove za 200. nastup u dresu Slavena Belupa. Jubilarni nastup Delić je upisao u pretprošlom kolu na gostovanju kod Istre, a Purić prije tri kola u Koprivnici protiv Dinama. Ako su točne informacije iz izvora bliskog klubu, Deliću bi to mogla biti posljednja utakmica u dresu farmaceuta. Nakon izleta u Južnu Koreju prije četiri godine, sada bi ponovno mogao u inozemstvo, ali nismo uspjeli doznati u koju zemlju. S obzirom na to da mu ugovor navodno traje još pola godine, klub bi u tom transferu vjerojatno nešto i zaradio te barem donekle napunio “mršavu” blagajnu.

Trener Slavena Belupa Željko Kopić u ovoj utakmici nije mogao računati na Križmana, Jambora, Međimorca i Štigleca, a strateg Lokomotive na Perića, Doležala, Capana, Begonju, Mišića, Gržana, Husejinovića i Filipovića.

Domaćin je od prve minute odlučno krenuo po pogodak. Kopićevi dečki htjeli su nastaviti niz od dvije utakmice bez poraza, ali isto su planirali i gosti.

Već u 4. minuti Brlek je zabio, ali pomoćni sudac Kožarec opravdano je dosudio zaleđe.

U 23. minuti gostujući veznjak Grezda je pogodio gredu, nakon ubačaja Bručića s lijeve strane.

Samo šest minuta kasnije Delić je ubacio s lijeve strane Brleku, ali ovaj s nekoliko metara nije ni uspio pucati i iskoristiti mrtvu šansu jer je sudac Matoc svirao prekršaj Ejupija na Bručiću. Prva dvojbena situacija zaprešićkog suca, inače zeta u Novigradu Podravskom.

Ubrzo je Matoc procijenio da je Savić u napadu napravio prekršaj na Bartolcu, iako je s tribine izgledalo da je bilo obrnuto, a u 30. minuti domaća publika potpuno je poludjela jer Matoc nije izvadio drugi žuti karton kapetanu gostiju Leki nakon prekršaja na Ejupiju. Poslovično mirna domaća publika nije birala riječi na sučev račun. Tim više jer je zbog prigovora tada još požutio – Delić.

Lokomotiva je povela u 37. minuti. Grezda je ubacio za Andrijaševića, ovaj je izbacio Parackog i Galovića i poentirao s osam-devet metara pokraj nemoćnog Rozmana.

– Sudija, jesi sad sretan – povikao je jedan od domaćih navijača s tribine.

Suci su u svlačionice ispraćeni i po povratku dočekani salvama zvižduka.

U 50. minuti nova dvojbena situacija. Ovaj put na Matoca su galamili lokosi. Tražili su jedanaesterac zbog navodnog prekršaja domaćeg obrambenog igrača Galovića na Mariću.

Domaćin je umalo izjednačio u 57. minuti, ali Savić je s desetak metara pucao preko gola Zelenike.

Ono što nije pošlo za nogom Saviću, u 64. minuti jest Grezdi glavom. Na ubačaj s lijeve strane loše je reagirao Rozman kojem je ispala lopta iz ruke.

U 74. minuti Matoc je svirao jedanaesterac za goste, a siguran s bijele točke bio je Mirko Marić. Prekršaj na Fioliću napravio je Galović.

Mnogi od malobrojnih gledatelja tada su napustili stadion. Bez obzira na neke sudačke pogreške, svi su ipak očekivali više od domaćih igrača na završetku jesenskog dijela prvenstva.

Lokomotiva je s 30 osvojenih bodova zacementirala petu poziciju, dok farmaceuti jesen završavaju na sedmom mjestu s 21 osvojenim bodom u isto toliko utakmica.

MAXTV PRVA LIGA, 21. KOLO

SLAVEN BELUPO – LOKOMOTIVA 0:3 (0:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 513

SUDAC: Marko Matoc (Zaprešić).

Pomoćnici: Crnčić i Kožarec. Četvrti: Pajač. Delegat: Duvnjak. Kontrolor: Borovec.

STRIJELCI: 0:1 Franko Andrijašević (’37), 0:2 Eros Grezda (’64), 0:3 Mirko Marić (’75, 11 m)

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Rozman – Barić, Paracki (od 58. Purić), Galović, Delić – Brlek, Gregurina, Crepulja – Ozobić, Ejupi, Savić (od 65. Marciuš). TRENER: Željko Kopić.

LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Zelenika – Bartolec, Prenga, Mrčela, Bručić – Leko, Ćorić (od 85. Ivanušec) – Grezda (od 79. Puljić), Andrijašević, Fiolić (od 83. Karačić) – Marić. TRENER: Sreten Ćuk.

ŽUTI KARTON:

CRVENI KARTON: ’30 Delić (Slaven Belupo); ‘8 Leko, ’53 Andrijašević, ’59 Grezda (Lokomotiva)

IGRAČ UTAKMICE: Eros Grezda (Lokomotiva)