12.9 C
PRVENSTVO HRVATSKE U VIŠEBOJIMA

FOTO Dora Lovrinović osvojila odlično drugo mjesto u četveroboju za mlađe kadetkinje

Proteklog vikenda na Atletskom stadionu Slobode u Varaždinu je održano Prvenstvo države u višebojima na otvorenom.

U subotu su nastupili limači i limačice u troboju koji se sastojao od utrke na 200 metara, dalj zone i bacanja vortexa na kojem su nastupili Teo Ištvan i Tija Požgaj, članovi Atletskog kluba Koprivnica.

Teo Ištvan je u konkurenciji limača 2011. i 2012. godište zauzeo odlično peto mjesto s rezultatima 30,55 sekundi (utrka na 200 metara), 4,01 metara (dalj zona) i 31,63 metara (bacanje vortexa) što je s ukupno osvojenih 570 bodova bilo dovoljno za peto mjesto.

Tija Požgaj kod limačica je zauzela osmo mjesto s osvojenih 840 bodova i to s 449 bodova u utrci na 200 metara s rezultatom 30,48 sekundi, sa skokom u dalj od 3,82 metara i 267 bodova te s rezultatom u bacanju vortexa od 26,63 metara i osvojenih 124 boda.

prvenstvo hrvatske u višebojima

U nedjelju je održan četveroboj za mlađe kadetkinje u kojem je Dora Lovrinović zauzela drugo mjesto. Po disciplinama Dora je utrku na 80 metara s preponama otrčala za 13,05 sekundi i osvojila 681 bod, u skoku osvojila je 350 bodova s preskočenih 124 centimetra, kugla težine dva kilograma bacila je 7,76 metara i osvojila 384 bodova, dok je utrku na 400 metara otrčala za 1:03.17 minute i osvojila 578 bodova što joj je ukupno donijelo drugo mjesto s osvojena 1993 bodova.