5.7 C
hrvatski kup

FOTO Drama sa sretnim završetkom! Solin u 90. minuti ‘poništio’ eurogol Žuljevića, lord Krle u 100. zabio za prolaz

Zekić je istrčao s rezervnom momčadi i čuvao je udarne snage za nedjelju, kada u Koprivnicu dolazi Rijeka

Nakon što su u petak golovima Hoxhe uspješno preskočili neugodno gostovanje u Šibeniku i tako stali na kraj mini krizi u koju su upali, nogometaše Slaven Belupa danas je čekalo drugo gostovanje u Dalmaciji. Ovaj put otputovali su još niže prema jugu, točnije u Dugopolje, gdje ih je u 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa dočekao Solin. Igralo se 120 minuta, jer su domaćini izjednačili u zadnjoj minuti regularnog vremena, no u produžetku su slavenaši osigurali plasman među 16 najboljih u kupu.

Solin je, inače, ponajbolji hrvatski drugoligaš, koji u prvenstvu za vodećim Rudešom zaostaje samo četiri boda. Posebno je opasan na svom travnjaku, gdje u aktualnoj sezoni u pet utakmica ima 13 osvojenih bodova, uz gol razliku 10:2. Dakle, pred slavenašima je bilo itekako zahtjevno gostovanje, no unatoč tome Zekić je dobro promiješao karte i istrčao sa, slobodno možemo reći, rezervnom momčadi. Predvodio ju je kapetan Kocijan, a uz njega su bili Čović, Tepšić, Hlevnjak, Zirdum, Martinaga, Bašić, Mioč, Behram, Žuljević i Manaj.

Kup u Solinu

U takvom sastavu otpor domaćina slomili su sredinom prvog poluvremena, točnije u 23. minuti, kada je Žuljević dalekometnim udarcem pogodio gredu, od koje se lopta odbila u gol. S tim rezultatom otišlo se i na odmor, a kada se već mislilo da će to biti i jedini pogodak na utakmici, šok za slavenaše. Solin je izjednačio u zadnjoj minuti utakmice preko Nimelyja i tako osigurao produžetke. Šteta, pogodak su Farmaceuti primili u najgore moguće vrijeme.

Ipak, to ih nije omelo i u 30 minuta produžetaka osigurali su plasman u sljedeću fazu natjecanja. Pogodak je u točno 100. minuti zabio Krstanović iz najstrože kazne, koju je izborio Mudražija.

Prolaz u sljedeću fazu natjecanja, među 16 najboljih, još ranije su osigurali Dinamo i Hajduk, a danas su im se pridružili Gorica, Šibenik, Osijek, Mladost iz Ždralova i Slaven. Sve ostale utakmice se igraju sutra. Slavenaši su tako uspješno odradili ovu dalmatinsku mini turneju i vraćaju se prema Koprivnici, gdje u nedjelju igraju protiv Rijeke.

Kako dobar look! Sviđa nam se sve na njoj, hlače i jakna su top, a jedan detalj obara

Iako je subota prošla u znaku sivih oblaka, sramežljivo sunce u prijepodnevnim satima pokazalo je svoju moć i "namamilo"...