675 natjecatelja iz 8 država

FOTO Đurđevački karatisti osvojili 20 medalja na jakom međunarodnom turniru

U konkurenciji 675 natjecatelja iz 68 klubova iz čak 8 država (Austrija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Hrvatska, Mađarska, Makedonija, Slovenija i Ukrajina) Karate klub Đurđevac zauzeo je visoko 5. mjesto.

U Đurđevcu se u subotu održao Međunarodni karate turnir Podravina – Đurđevac open 2017.

Prisutnima se prigodnim riječima obratio predsjednik Karate kluba Đurđevac Ivan Juričić, a turnir je otvorio gradonačelnik Željko Lacković.

U konkurenciji 675 natjecatelja iz 68 klubova iz čak 8 država (Austrija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Hrvatska, Mađarska, Makedonija, Slovenija i Ukrajina) Karate klub Đurđevac zauzeo je visoko 5. mjesto u ukupnom poretku klubova osvojivši 2 zlatne, 5 srebrnih i 13 brončanih medalja.

Najuspješniji su bili Ema Čorba u kadetkinjama do 47 kg i Patrik Zlatec u mlađim učenicima do 30 kg koji su osvojili zlatnu medalju. Srebrnu medalju osvojili su Lea Hrženjak (učenice do 32 kg), Lana Hrvoić (učenice +44 kg), Mateja Prevedan (kadetkinje do 47 kg), Sonja Turčić (mlađe učenice +36 kg) i Teo Bušić (učenici do 42 kg). Brončanu medalju osvojili su Lorena Čorba (mlađe učenice do 36 kg), Ema Juričić u tri kategorije (mlađe kadetkinje do 55 kg, mlađe kadetkinje open i kadetkinje do 54 kg), Ivan Juričić u dvije kategorije (učenici do 38 kg i mlađi kadeti do 36 kg), Erik Fucak u kategoriji kate cicibani, Sebastijan Mesarov (mlađi učenici do 34 kg), Matija Špoljar (mlađi učenici do 38 kg), Patrik Zlatec u starijoj kategoriji učenika do 30 kg, Valerio Prevedan (učenici do 38 kg), Niko Marović (mlađi kadeti do 36 kg) i Jurica Švraka (mlađi kadeti do 52 kg).

Pehar za najbolji klub u borbama osvojili su Karate savez Unsko-Sanskog kantona iz BiH, a pehar za najbolji klub u katama osvojio je Karate klub Regeneracija iz Velike Kladuše – BiH koji je ujedno bio i najbolji u ukupnom poretku klubova.

U suradnji sa Centrom za Edukaciju i Prevenciju Nasilja turnir je i ove godine bio uključen u kampanju Nasilje prestaje ovdje, te su na taj način sportaši dali podršku programu prevencije vršnjačkog nasilja.