16.8 C
Utorak, 18. lipnja 2024.
karate

FOTO Ema Juričić osvojila srebro na jednom od najvećih europskih turnira, 28. Grand Prixu Croatia

Ema Čorba i Niko Marović su bili zaustavljeni u prvom kolu. U nedjelju su Domagoj Kesak i Ivan Juričić zauzeli odlično 7. mjesto u svojim kategorijama dok je Niko zaustavljen u prvom kolu.

U Samoboru se protekli vikend održao 28. Grand Prix Croatia, jedan od najvećih europskih turnira na kojem je ove godine nastupilo 1623 natjecatelja iz 213 klubova i 25 država.

Sama brojka govori o tome koliko je turnir bio jak i koliko je konkurencija bila žestoka. Na ovo natjecanje koje je trajalo tri dana đurđevački karate klub išao je s pet natjecatelja.

U petak su nastupili Ema Čorba, Ema Juričić i Niko Marović u starijoj kategoriji, dok je Niko nastupio i u nedjelju zajedno sa Domagojom Kesakom i Ivanom Juričićom.

Najbolji rezultat ostvarila je Ema Juričić koja je osvojila srebrnu medalju u konkurenciji 52 natjecateljice i kategoriji koja je bila najbrojnija na cijelom turniru. Do finala Ema je odradila pet borbi ne primivši niti jedan poen od protivnica dok u finalnoj šestoj borbi gubi od natjecateljice iz Slovenije 2:0. Ovo je Emi bio kontrolni nastup pred Europsko prvenstvo gdje je još jednom pokazala da je u samom vrhu svjetske karate scene.

S obzirom da je konkurencija bila jaka i da je ovo bio prvi turnir nakon zimske stanke u klubu su zadovoljni rezultatima, a za ovo veliko natjecanje pripreme su odradili Darko i Jakov Bunjevac, Valentina Benc i Ivor Bolteković Tkalec.