Četvrtak, 2. svibnja 2024.
KAKVA DRAMA NA APAŠU

FOTO Fantastični Tomislav Štrkalj projektilom donio Farmaceutima s igračem manje novu pobjedu u derbiju Sjevera

Mogao je i trebao Slaven pitanje pobjednika riješiti u prvom poluvremenu, ali su nakon uraganskog početka Ferenčinini "ratnici" malo posustali i dali priliku Varaždincima da prirede dramu na Apašu. No, drama je ovaj put imala sretan kraj

Slaven Belupo je u derbiju Sjevera protiv Varaždina zasluženo osvojio sva tri boda, a u susretu punom preokreta momčad Roya Ferenčine s igračem manje u završnici je stigla do pobjede 3:2. Mogao je i trebao Slaven pitanje pobjednika riješiti u prvom poluvremenu, ali su nakon uraganskog početka Ferenčinini “ratnici” malo posustali i dali priliku Varaždincima da prirede dramu na Apašu. No, drama je ovaj put imala sretan kraj.

Farmaceuti su imali fantastičan ulazak u susret. U 13. minuti nakon ubačaja Štefulja Štrkalj se našao u mat poziciji, ali je njegov udarac s deset metara bravuroznon reakcijom ukrotio vratar Zelinika. No, samo tri minute nakon toga ni Zelinika nije mogao spriječiti prvenstveni prvijenac Štrkalja.

Slaven Belupo - Varaždin

Bosec je idealno zavrnuo loptu u kazneni prostor, a napadač Slavena majstorski podmetnuo glavu i pogodio malu mrežu za 1:0. Već u idućem napadu Farmaceuta još jednom se zatresla mreža Zelinike. Agbekpornu se izborio za loptu i odmah uposlio Hoxhu koji je pretrčao dobrih 60 metara, prodao “bicikl” kapetanu gostiju, Postonjskom i iskosa s 13 metara naciljao suprotni kut za 2:0.

I nakon tog pogotka izgledalo je kao da su igrači Slavena mislili da je susret gotov, a da nije tako najavio je Brodić koji se u 24. minuti našao sam pred Suškom, ali je domaći vratar pročitao njegovu namjeru.

Spasa za Ferenčininu momčad nije bilo u 32. minuti u kojoj se u gužvi nakon ubačaja Postonjskog najbolje snašao Pellumbi i smanjio na 2:1. Samo šest minuta nakon toga obrana Farmaceuta još je jednom zaspala. Mitrovski je dubinskom loptom pronašao Boršića koji je proslijedio pas do Elezija, a on s lakoćom s osam metara nadmudrio Suška za 2:2.

U drugom poluvremenu, od 49. do 64. minute, Faramceuti su imali čak četiri prilike za novo vodstvo. Dvije izgledne situacije Štrkalj nije okrunio novim golom, a i Liber u 54. te Cascini u 64. minuti nisu dobro uštimali nišanske sprave pa su se Varaždinci izvukli.

I kad se činilo da je pitanje vremena kad će Slaven zabiti treći gol, Liber je u 68. minuti bespotrebno pomeo Pellumbija i zaradio drugi žuti karton pa je morao na prijevremeno tuširanje.

Ipak, i s igračem manje Slaven je stigao do trećeg gola i zaslužene pobjede. U 83. minuti svi su očekivali ubačaj Štrkalja iskosa s 18 metara, a on je ispalio projektil i opet pogodio malu mrežu za konačnih 3:2 i zasluženo slavlje Farmaceuta.

SLAVEN BELUPO – VARAŽDIN 3:2 (2:2)

STRIJELCI: 1:0 Štrkalj (16), 2:0 Hoxha (18), 2:1 Pellumbi (32), 2:2 Elezi (38), 3:2 Štrkalj (83).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Bosec, Boras (od 85. Račić), Božić, Štefulj (od 54. Martinaga) – Liber, Agbekpornu – Šakota (od 62. Cascini), Mioč, Hoxha – Štrkalj. TRENER: Ferenčina.

VARAŽDIN (4-3-3): Zelenika – Boršić, Pellumbi, Jelenić (od 66. Nekić), Vukčević (od 85. Škaričić) – Postonjski, Elezi (od 85. Marina), Pilj (od 85. Domjanić) – Drožđek (od 79. Belcar), Brodić, Mitrovski. TRENER: Kovačević.