14 C
Srijeda, 1. svibnja 2024.
SLAVEN BELUPO PORAŽEN U DERBIJU SJEVERA

FOTO Farmaceuti izgledali kao “prošćenjarska” momčad, Varaždin projektilom Dabre slavio na Apašu

Ferenčina je u najavi utakmice rekao da će igrati oni u koje najviše vjeruje pa svakako snosi najveću odgovornost za novi poraz i loše izdanje svoje momčadi. Hoće li preživjeti i novi poraz vjerojatno će se znati kasno večeras

Rezultatska kriza Slaven Belupa nastavljena je i nakon derbija Sjevera u kojem je Varaždin na Apašu po prvi put u svojoj kratkoj povijesti odnio sva tri boda, a slavio je s minimalnih 0:1. Vrijeme će pokazati je li to ujedno bio i oproštaj od Roya Ferenčine na klupi Farmaceuta jer serija bez pobjede traje od 3. veljače. Otad u osam susreta Farmaceuti su upisali čak sedam poraza i jedan remi.

Ono što je posebno bolno je činjenica da su Farmaceuti u drugom poluvremenu doslovno nestali s terena. U prvom poluvremenu još je i bilo “krvi” u redovima Slavena, dok su u nastavku djelovali bezglavo i bezopasno.

Slaven Belupo - Varaždin

Ferenčina je u najavi utakmice rekao da će igrati oni u koje najviše vjeruje pa svakako snosi najveću odgovornost za novi poraz i loše izdanje svoje momčadi. Hoće li preživjeti i novi poraz vjerojatno će se znati kasno večeras. Nešto sigurno treba mijenjati jer je Slaven večeras doslovno izgledao kao “prošćenjarska” momčad, kao što je to bilo u mandatu Ricarda Moniza.

Dvije prilike Štrkalja, zicer Božića

Farmaceuti su odlučnije ušli u derbi i prvu priliku stvorili su u devetoj minuti. Nakon auta lopta je došla do Štrkalja koji je opalio iskosa s 15 metara, ali je Zelenika bio na visini zadatka. Vratar Varaždina iskazao se i u 22. minuti kad ga je nakon ubačaja Jelić Balte petom pokušao iznenaditi Štrkalj.

Varaždinci su svoju prvu priliku imali u 28. minuti. Nakon gužve u kaznenom prostoru lopta se odbila do Postonjskog koji je, srećom, neometan s 13 metara promašio okvir gola. Slaven je uzvratio već u idućem napadu, a novu izglednu priliku nije iskoristio Božić. I u 33. minuti Farmaceuti su mogli povesti, no pokušaj loba Šakote Zelenika je uspio zaustaviti. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Varaždinci su imali prvi udarac u okvir gola, a Sušak je pročitao namjeru Mitrovskog i skrenuo u korner njegov pokušaj glavom sa sedam metara.

Poklon Pllane za Dabru

Odmah na početku nastavka, u 48. minuti, Varaždin je zapucao zicer. Šego je pogodio glavu Mitrovskog koji je sa šest metara promašio okvir gola. Spasa za Farmaceute nije bilo u 52. minuti. Pllana je bespotrebno išao u dribling prilikom iznošenja lopte iz kaznenog prostora, a pritisak Varaždinaca je urodio plodom i njegov poklon Dabro je s 15 metara zakucao pod samu gredu za 0:1.

Pllana je odmah završio na klupi, ali ništa dobroga to nije donijelo u igri Farmaceuta koji su nestali s terena. Slaba utjeha je bila jalova inicijativa jer Zelenika nije imao nikakvog posla do kraja susreta. Varaždinci su dobro zatvorili prilaze svom golu i oslonili su se na kontre, a iako ni oni nisu ozbiljnije ugrozili Suška, ostvarili su cilj – očuvali su minimalnu prednost i odnijeli trobod s Apaša.

SLAVEN BELUPO – VARAŽDIN 0:1 (0:0)

STRIJELAC: 0:1 Dabro (52).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Bosec, Pllana (od 54. Boras), Božić, Štefulj – Agbekpornu (od 46. Lumala), Jelić Balta (od 77. Jagušić) – Caimacov (od 64. Murić), Mioč, Šakota (od 77. Šuto) – Štrkalj. TRENER: Ferenčina.

VARAŽDIN (4-3-3): Zelenika – Vukčević (od 87. Nekić), Jelenić, Ba, Boršić – Marina, Postonjski, Lusavec – Mitrovski (od 68. Drožđek), Dabro (od 70. Škaričić), Šego (od 87. Poldrugač). TRENER: Šafarić.