9.6 C
konačno tri boda

[FOTO] Farmaceuti napokon slavili, golovima Jelića i Nowaka na Apašu slomili posljednji Rudeš
[

Rudešu je u drugom dijelu ostalo da se fokusira na kontre i čeka eventualnu pogrešku obrane Farmaceuta.

Reflektori koprivničkog stadiona u punom su sjaju dočekali momčadi Slavena i Rudeša kada su točno u 18 sati istrčali na teren Apaša. Imperativ pobjede visio je nad glavom cijeloj ekipi Slaven Belupa, stožeru i upravi.

Srećom po Farmaceute, već u 14. minuti Rudešov Vuco kao zadnji igrač ruši Jelića na samom ulazu u 16 metara i dobiva direktan crveni karton. Karamarko je iz tog slobonjaka uzdrmao gredu, a samo tri minute kasnije Slaven je poveo. Lijepo je probijena lijeva strana, lopta je ubačena pred gol, a u samom srcu šesnaesterca Jelić zabija za 1-0.

Ipak, Rudeš s igračom manje u 27. minuti uspijeva izjednačiti. Probijena je desna strana, izbačen je Lisakovich koji zaobilazi Filipovića i šalje loptu u gol. Dojam je da zaleđa nije bilo jer je Karamarko ostao paziti svojeg igrača. Stvari su sjele na svoje mjesto u 37. minuti kada je Puclin nabacio, a Nowak lijepo trznuo glavom za 2-1.

Rudešu je u drugom dijelu ostalo da se fokusira na kontre i čeka eventualnu pogrešku obrane Farmaceuta. Igralo se cijelo vrijeme na polovici Rudeša, a Krstanović je lijepo pucao u 58. minuti, tik pored vratnice. Nešto kasnije pokušao je i Čanađija, no neprecizno.

Na ulazu u posljednjih 20 minuta priliku je dobio Lima Cruz, a koju minutu kasnije i Goda. Zamijenili su Jelića i Delića. U posljednjih petnaestak minuta lijepu je priliku imao Menalo, išao je sam na golmana, ali je htio biti nesebičan i obrana Rudeša izbila je loptu.

Kako to obično biva, u zadnjoj minuti bilo je najvatrenije pred golom Slavena. Duga lopta nije izbijena, a u silnoj gužvi gosti su tražili najstrožu kaznu. Smatrali su da je Šarlija igrao rukom, no glavni sudac nije se oglasio.

Drugo poluvrijeme Slavenaši su odigrali točno koliko je trebalo kako bi sačuvali prednost i sva tri boda napokon ostavili u Koprivnici. Ovom pobjedom koprivnička momčad skočila je na sedmo mjesto prvenstvene ljestvice i ima bod više od Intera koji igra protiv Dinama u ovom kolu. U idućem kolu Slaven putuje u Rijeku.

SLAVEN BELUPO: Filipović – Karamarko, Nowak, Šarlija, Delić – Vidović, Čanađija, Puclin – Menalo, Krstanović, Jelić, još su igrali Lima, Goda, Doležal.
TRENER: Ivica Sertić