16 C
važna utakmica

FOTO Festival promašaja! Slavenaši se lovili za glave, Šibenčani jednom šokirali i sretno uzeli sva tri boda iz Koprivnice

U sljedećem kolu slavenaši gostuju na Rujevici. Utakmica u Rijeci igra se u subotu u 18.10 sati

Vrlo važna utakmica bila je danas pred nogometašima Slaven Belupa. Utakmica u kojoj su se tri boda nametala kao imperativ. Ne samo zbog borbe za četvrtu poziciju, već i činjenice da su čak sedam kola bez pobjede. Nažalost, sad i osam, jer su Šibenčani, deveta momčad prvenstva, šokirali Apaš i slavili s minimalnih 1:0. Pogodak su postigli još u 19. minuti, nakon jednog kornera, a do kraja su se sretno i spretno obranili.

Zekić je ponovno iznenadio sa sastavom tako da se Martinaga našao na poziciji stopera, a što se tiče same utakmice, prve prilike čekali smo do 14., odnosno 15. minute. Obje su bile u režiji domaćina. U prvoj su kombinirali Crnac i Manaj, ali je vratar Šibenika izašao kao pobjednik, a minutu kasnije Mudražija je opalio s 15-ak metara, no lopta je otišla malo pored vratnice. Imali su gosti dosta sreće u tim trenucima, a malo iza toga su i poveli. Nakon ubačaja iz kornera u 19. minuti, najviši u skoku bio je Stefan Perić, koji je glavom zakucao loptu u gol.

Taj gol Šibenčane je ‘opustio’, no nisu ni Koprivničanci odustajali od svoje igre tako da smo u sljedećih desetak minuta vidjeli dvije prigode Marine, jedna glavom, druga nogom, no rezultat ne semaforu nije se mijenjao. Nije se promijenio ni u 37. minuti, kada je Hoxha odlično pucao s više od 20 metara, pola tribine već je bilo na nogama, no lopta je otišla nekoliko centimetara od lijeve Rogićeve vratnice. Do kraja poluvremena udarac je okušao i Manaj, no ponovno je Lovrić bio siguran tako da su Šibenčani na odmor otišli s golom prednosti. Moramo naglasiti, nezasluženo.

Slaven Belupo - Šibenik

Ipak, tek što je drugih 45 minuta počelo, sreća se osmjehnula slavenašima. Dolček, inače domaći dečko na privremenom radu u Šibeniku, poput brzog vlaka projurio je desnom stranom i pored Martinage, ušao u šesnaesterac i pucao s nekih pet, šest metara, no Čović mu je pravovremenom reakcijom izašao u blok. Bila je to mat pozicija za goste, iz koje bi se domaćini teško izvukli. Ovako je utakmica ‘ostala živa’, no Slaven je bio nekako nemoćan. Istina, zabio je u 63. minuti, ali iz zaleđa, a osim toga, ništa važnog nije bilo za izdvojiti.

Međutim, bio je taj nepriznati pogodak znak da se Zekićeva družina diže. Lopta je gotovo stalno bila na polovici gostiju, ubačaji su bili česti, jer se i Krstanović pridružio Manaju u napadu, redale su se i prilike glavama, ali lopta nikako nije htjela u gol. Čak ni na drugoj strani, kada su gosti u 72. minuti iz brze kontre mogli još jednom matirati domaćine. Srećom, Čović je ponovno bio na visini zadatka. Do kraja je Slaven stiskao, Mudražija odlično pucao u 85. minuti, Perošević promašio nemoguće u 89., ali lopta se jednostavno zamjerila Zekićevoj družini. Realizacija se, nažalost, i dalje pokazuje kao rak rana ove momčadi.

Ovim porazom Slaven je ostao četvrti, ali ostali rivali igraju u subotu i nedjelju i tek ćemo vidjeti na kojoj će poziciji dočekati ponedjeljak, odnosno 23. kolo. U njemu Farmaceute čeka novi težak izazov, jer odlaze na noge razigranoj Rijeci. Taj dvoboj, vrlo važan u borbi za četvrto mjesto, igra se iduće subote od 18.10 sati.

Zanimljiv nogometni vikend

ČETVRTA NL Pred nama su dva podravska derbija, Cvetkovčani kod kuće traže potvrdu naslova protiv Bilogore

Zanimljiv je nogometni vikend pred nama, pogotovo u Četvrtoj NL regije Bjelovar - Koprivnica - Virovitica. Borba za prvaka...