14.1 C
Liga prvakinja

FOTO Hrabre podravkašice visoko poletjele pa ostale bez snage, na kraju su grubo prizemljene

S ovim porazom Podravka i dalje dijeli posljednje mjesto s Budućnosti iz Podgorice. Obje ekipe na dva su boda, a do kraja su ostale četiri utakmice

U pretposljednjoj domaćoj ovosezonskoj utakmici u sklopu Lige prvakinja, rukometašice Podravke danas su u Bepovoj dvorani ugostile Brest, dobro poznatog i vrlo jakog francuskog rivala. Nepopularan termin i stroga korona pravila ograničila su ulaz na 200 gledatelja, a svi oni bili su svjesni da će podravkašice danas teško stići do dva boda. To se pokazalo točnim, jer su gošće slavile 28:39 (16:17) i tako drugi put u nekoliko mjeseci bez većih problema slomile otpor hrvatskih prvakinja. Podsjetimo, u listopadu je na zapadu Francuske bilo 35:22 za Brest.

Znalo se unaprijed da Podravku i trenera Gorana Mrđena čeka težak posao, jer osim snage protivnika, problema je mnogo unutar ekipe. Između ostalih, nema kapetanice Kalaus i velike borkinje Ilyine, koja se pokazala kao najbolje međunarodno pojačanje u ovoj sezoni. Također, nema više ni Bazaliu, s kojom je raskinut ugovor, no zato su tu nove igračice Gabriela Gudelj i Tina Barišić, koje se tek moraju uigrati sa suigračicama. No, kadar je kratak i danas su bile primorane debitirati u Ligi prvakinja, iako su se tek prije nekoliko dana priključile treninzima. Štoviše, Barišić je krenula otpočetka i zabila prvi gol na utakmici.

Odlično prvo poluvrijeme

Uglavnom, ekipa je prilično mlada i za europske prilike vrlo neiskusna, ali zato želje i borbe ne nedostaje, što se vidjelo danas od samog početka. Suprotno svim očekivanjima, Podravka je odlično krenula u utakmicu i držala visoki ritam kroz cijelo prvo poluvrijeme. Često je bila u vodstvu, u nekoliko navrata mogla je otići i na plus tri, a gošće su obranu posložile tek nakon 20-ak minuta igre. Očito su ih zbunile pomalo neočekivane rotacije Mrđena, koji je na poziciji razigravačice često koristio Korinu Karlovčan (krilo), pa čak i Saru Šenvald (pivot).

U posljednjih 10-ak minuta Brest je preokrenuo rezultat u svoju korist, ali minimalnu, jer je na poluvremenu na semaforu pisalo 16:17. Posebno je razigrana u tih prvih 30 minuta bila Dejana Milosavljević s pet pogodaka, no odlična je bila i Franušić s tri. Točnije, cijela ekipa bila je na visokoj razini.

Grubo prizemljene u nastavku

Nadali smo se da Podravka isti ritam može zadržati i u nastavku, no to se nije dogodilo. Vjerojatno je Brest na početku malo i podcijenio Koprivničanke tako da je u nastavku bio čvršći, agresivniji i sigurniji, za razliku od Mrđenove ekipe, koja je djelovala ispuhano. Zahvaljujući tome, prednost Francuskinja je pomalo rasla, a već u 45. minuti bile su na plus šest. Štoviše, u tom periodu Podravka je čak sedam minuta, od 39. do 47., bila bez pogotka.

Tu je bio kraj svim nadama, a shvatio je to i Mrđen, koji je dao priliku i mlađim igračicama poput Tene Megerle, Lane Strugar i Dunje Međurečan. S druge strane, Brest je bio neumoljiv, sve do konačnih 28:39. Posebno je raspucana bila Fauske s 11 golova, a kod Podravke sedam je zabila Milosavljević, a jedan manje Stelmakh.

S ovim porazom Podravka i dalje dijeli posljednje mjesto s Budućnosti iz Podgorice. Obje ekipe na dva su boda, ali još će jednom međusobno igrati, i to u posljednjem kolu. Sad Koprivničankama slijede dva uzastopna gostovanja, kod Esbjerga i Bukurešta, nakon čega u Podravinu dolazi mađarski FTC. I za kraj, već spomenuto gostovanje u Crnoj Gori. Sve te utakmice igraju se u sljedeća četiri tjedna.