Važna pobjeda

FOTO Igralo se samo na jedan gol: Slaven Belupo ‘pomeo’ Zagreb

Zagreb već može pakirati kovčege za odlazak u Drugu HNL, a Slaven Belupo sa 27 osvojenih bodova zacementirao se na sedmom mjestu prvenstvene ljestvice.

Slaven Belupo pobijedio je fenjeraša Zagreba s uvjerljivih 3:0. Pobjedu Koprivničancima donijeli su Ejupi, Delić i Ozobić.

Koprivničanci su ofenzivno krenuli od prve minute želeći se Zagrebu osvetiti za poraz u Kranjčevićevoj, koji je Medićevoj momčadi bila jedina prvenstvena pobjeda u dosadašnjem dijelu prvenstva. Prilike domaćina redale su se jedna za drugom.

Najprije je nakon akcije s Christensenom i Purićem pucao Ejupi, a potom je Christensen odapeo iz daljine. Oba puta uspješniji od njih bio je vratar Zagreba Livaković. Ejupiju je zatim blok napravio Kolinger, ali nadmoć farmaceuta ubrzo je došla do izražaja.

Igrala se 10. minuta. Akciju su započeli Musa i Purić koji na desnoj strani pronalazi Ozobića. Ovaj je znalački izbjegao zaleđe i ubacio pred Livakovićev gol gdje je spreman bio Ejupi i rasparao mrežu gostiju. Makedoncu je to bio 10. prvoligaški pogodak.

Samo pet minuta kasnije Slaven Belupo povisio je rezultat. Paracki je dubinskom loptom izbacio Delića u idealnu situaciju. Zagrebovi stoperi zastali su na centru, a Delić se sjurio pred vrata Zagreba i snažno pucao kraj Livakovića.

U 27. minuti sudac Strahonja pokazao je na bijelu točku nakon prekršaja Kolingera na Ozobiću. Iako se gostujući kapetan bunio, sudac nije promijenio mišljenje. Ipak, farmaceuti nisu zabili gol. Ejupijev udarac s 11 metara nogom je skinuo Livaković, najbolji Zagrebov igrač.

Gostujući vratar ništa nije zato mogao u 32. minuti. Jambor je dubinskom loptom pronašao Ozobića koji se oslobodio svog čuvara i rutinski poentirao.

Domaći navijači farmaceute su na odmor poslali pljeskom. Kopićevi dečki to su i zaslužili.

Već nakon pola minute drugog dijela Jambor je opasno pucao iz daljine, ali lopta je otišla mrvicu iznad gola. U 51. minuti nemoguće je promašio Ozobić sa samo pet-šest metara. Umjesto u mrežu, njegova lopta nije pogodila ni okvir vrata.

Okušao je potom svoj udarac Savić, koji je zamijenio vrlo borbenog Delića, ali Livaković je bio na mjestu. Štiglec je uskoro iskosa puca kraj gola. Probao je Ozobić još triput, a Saviću je s nekoliko metara udarac obranio Livaković. Okušao je udarac iz daljine i Purić.

Zagreb je prvi udarac u okvir gola imao tek u 78. minuti. Mudražija je pucao iz daljine, a vratar Rozman skrenuo je loptu u korner.

Do kraja utakmice Savić je još pogodio statitvu, a Križman je glavom pucao kraj gola nakon ubačaja Jambora iz kornera.

Slaven Belupo – Zagreb 3:0 (3:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 558.

Sudac: Marijo Strahonja (Zaprešić). Pomoćnici: Pataki i B. Križarić. Četvrti: Pajač. Delegat: Smokrović. Kontrolor: Svilokos.

STRIJELCI: 1:0 Ejupi (’10, Ozobić), 2:0 Delić (’15), 3:0 Ozobić (’32, Jambor)

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Rozman – Purić, Međimorec, B. Musa, Štiglec – Paracki, Jambor, Christensen – Ozobić (od 74. Burić), Ejupi (od 61. Križman), Delić (od 52. Savić). TRENER: Željko Kopić.

ZAGREB (4-3-3): Livaković – Tešija, Matić, Kolinger (od 46. Kovačić), Bevab (od 33. Mudražija) – Šulc, Strasser, Gudelj (od 67. Ćavar) – P. Musa, Medić, Jurilj. TRENER: Dražen Medić.

ŽUTI KARTONI: ’26 Delić, ’37 Purić (Slaven Belupo); ’32 P. Musa, ’47 Gudelj (Zagreb)